Horoskopi ditor, e premte 3 shtator 2021

Dashi

Ju duhet të kompensoni kohën e humbur dhe vendosmëria juaj do t’ju ndihmojë. Në këtë periudhë mund të lindin marrëdhënie stimuluese dhe të dobishme, por jo këmbëngulëse. Lërini gjërat të evoluojnë natyrshëm, pa u imponuar. Ndonjëherë kokëfortësia juaj ju bën të insistoni edhe kur nuk ia vlen. Kjo është po aq e vërtetë në marrëdhëniet romantike sa në punë. Veproni sipas dëshirës tuaj.

Demi

Keni energji të madhe dhe jeni gati për të zgjidhur problemet që kohët e fundit ju kanë ngadalësuar. Në dashuri mund të lindin tensione, ndoshta sepse jeni shumë kërkues me partnerin tuaj. Mundohuni të lini të kaluarën pas dhe gjithashtu të dëgjoni nevojat e partnerit tuaj: nëse ka një ndjenjë, gjithmonë duhet të gjendet një kompromis.

Binjakët

Fundjava e ardhshme do të jetë e rëndësishme me Hënën, Mërkurin, Venusin dhe shumë planetë të tjerë të favorshëm. Eshtë koha për të riorganizuar punën tuaj, por ndoshta ju mungojnë disa konfirmime dhe nuk dini çfarë të bëni. Mundohuni të mos nxitoheni, prisni edhe disa ditë para se të merrni përgjigjet që ju nevojiten.

Gaforrja

Janë ditë emocionuese, por ndoshta duhet të mendoni më shumë se si ndiheni. Disa ndjenja mund të kenë ndryshuar, dhe për të pranuar këtë gjendje të re, duhet njëfarë fleksibiliteti mendor. Vetëm në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të zgjidhni probleme të vogla që ndodhin edhe në dashuri. Ju mund të bëni kompromis, veçanërisht nëse partneri ndan ndjenjat tuaja.

Luani

Venus është i favorshëm dhe në sferën sentimentale ekziston një gjendje intriguese. Në punë, megjithatë, ekziston një situatë më komplekse. Disa kanë mbyllur një shteg për të hapur një tjetër, edhe pas vitesh të jetimit të së njëjtës rutinë. Por këto nuk janë ditët më të mira për të marrë vendime përfundimtare të biznesit, prandaj prisni konfirmimin para se të zgjidhni. Vetëm në dashuri duket se e dini se në cilën rrugë të shkoni.

Virgjëresha

Ju pëlqen të keni gjithmonë gjithçka nën kontroll dhe të ndiqni një logjikë dhe qëndrueshmëri të caktuar në zgjedhjet tuaja. Ky qëndrim racional dhe analitik pranohet në punë, por nuk është gjithmonë efektiv në dashuri. Disa janë të zhgënjyer sepse presin reagime nga partneri i tyre që nuk vijnë. Por edhe nëse jo gjithmonë arrijmë të parashikojmë gjithçka, ju keni aftësinë e madhe për të gjetur qëndrimin e duhur për të ndryshuar gjërat në avantazhin tuaj. Dhe në dashuri ju lehtë mund të jeni në gjendje të rivendosni qetësinë që mungon.

Peshorja

Mos harroni se keni Venusin në shenjën tuaj, doni emocione të forta dhe nëse ka tensione me partnerin tuaj, mund të kërkoni vëmendje diku tjetër. Sidoqoftë, tradhtitë mund të jenë të vështira për t’u menaxhuar, dhe disa preferojnë të mbyllin një histori para se të hapin një tjetër. Të tjerët, nga ana tjetër, jetojnë dy histori në të njëjtën kohë, madje edhe për një kohë të gjatë. Por kjo është një kohë e mirë për të ndërtuar një lidhje dhe planifikuar për të ardhmen, por nëse nuk e dini me kë të jeni, rrezikoni të humbisni një mundësi të madhe. Në punë risia vjen me Saturnin aktiv.

Akrepi

Rimerrni energjinë, ju jeni më të disponueshëm dhe të hapur për të tjerët. Një gjendje e rimëkëmbjes që do të jetë edhe më intensive muajin e ardhshëm, me Venusin që është më aktiv. Ndërkohë, përfitoni nga orët e ardhshme për të sqaruar çdo tension me partnerin ose familjen tuaj. Transformime po ndodhin në punën që do të sjellë lajme në vjeshtë. Por kushtojini vëmendje situatës ekonomike që duhet mbajtur nën kontroll.

Shigjetari

Në punën tuaj meritat tuaja nuk u vlerësuan ashtu siç shpresonit dhe u ndjetë të lënë mënjanë padrejtësisht. Ju qeveriseni nga Jupiteri, nëse keni pësuar një padrejtësi, ajo që nuk vjen tani do të vijë pak më tej. Pranvera e vitit të ardhshëm do të jetë shumë interesante, kështu që qëndroni të sigurt dhe optimistë. Vazhdoni të punoni disa muaj për të patur një fillim të shkëlqyeshëm. Ndërkohë në dashuri mund të përjetoni ndjenja të bukura dhe pozitive.

Bricjapi

Lodhja është e madhe, por kënaqësitë e para vijnë në punë. Nëse jeni duke vazhduar një negociatë, mos mendoni se mund të merrni gjithçka që kërkoni, ndërsa një kompromis mund të jetë i dobishëm në mënyrë që të mos keni nevojë të hiqni dorë plotësisht dhe madje të humbni një mundësi. Në dashuri, nga ana tjetër, ju jeni të hutuar, diçka nuk ju bind plotësisht dhe e keni të vështirë të ndiheni të përfshirë vërtet.

Ujori

Eshtë një kohë transformimi, por përpiquni të mos bëni zgjedhje të këqija. Nëse krijoni kushte që nuk ju pëlqejnë vërtet, bëheni nervozë dhe ndoshta filloni të mendoni se të tjerët janë negativë. Nëse nuk ju pëlqen një situatë, mund të rebeloheni dhe përsëri të përpiqeni të bëni zgjedhje në përputhje me aspiratat tuaja. Në fundjavë ka sensualitet dhe pasion të madh.

Peshqit

Do të rikuperoni një energji të mirë, për sa kohë që mbani larg njerëzit që ju zhysin në një humor të keq. Shumë e ndiejnë peshën e përgjegjësisë nëse duhet të martohen ose të jetojnë së bashku ose të kenë një fëmijë. Por ngadalë po gjeni zgjidhjet që ju nevojiten. Midis fundit të vitit dhe 2022, do të vijnë gjithashtu konfirmime dhe rezultate të tjera në punë.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article