Dua Lipa e dyta në listën e artistëve të rinj më të pasur të Britanisë së Madhe!

Sunday Time Music raporton se këngëtari Ed Sheeran mund të bëhet muzikanti i parë miliarder britanik, ku thuhet se pasuria e tij u rrit me 47.2 milionë paunde.

Kantautori i “Suffolk”, 31 vjeç, zë vendin e 10-të në listën vjetore të artistëve në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë me një pasuri totale të vlerësuar prej 260 milionë funtesh (307 milionë euro), shkruan KultPlus.

Në anën tjetër, pasi rriti pasurinë e saj me 24 milionë paundë (28.3 milionë euro) në një total prej 60 milionë paundësh (70 milionë euro), këngëtarja Dua Lipa ngjitet në vendin e dytë në listën e muzikantëve të rinj, duke u barazuar me grupin e vajzave Little Mix.

– Lista me muzikantët më të pasur sipas Sunday Time Music

Sir Paul McCartney – 865 milionë paundë

U2 – 625 milionë paundë

Lord Lloyd-Webber – 495 milionë paundë

Sir Elton John – 395 milionë paundë

Sting – 320 milionë paundë

Sir Mick Jagger – 318 milionë paundë

Keith Richards – 303 milionë paundë

Olivia dhe Dhani Harrison – 295 milionë paundë

Sir Ringo Starr – 285 milionë paundë

Ed Sheeran – 260 milionë paundë

-Lista me muzikantët 30 vjeç e poshtë

Harry Styles – 100 milionë paundë

Dua Lipa – 60 milionë paundë (të përbashkëta)

Little Mix – 60 milionë paundë (të përbashkëta)

Niall Horan – 52 milionë paundë

Louis Tomlinson – 48 milionë paundë

Liam Payne – 44 milionë paundë

Zayn Malik – 36 milionë paundë

Sam Smith – 34 milionë paundë

Stormzy – 26 milionë paundë

Lewis Capaldi – 19 milionë paundë

 

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article