I dërgoi letër të atit në parajsë, 4-vjeçares i vjen një përgjigje emocionuese!

Milan është një 4-vjecare e cila nuk e ka takuar asnjëherë babin e saj pasi pak para se ajo të vinte në jetë, ai u vra. I ati i saj Travis Larson ndërroi jetë në mënyrë të papritur, duke lënë pas jo vetëm nënën e tij, por edhe fëmijën që priste të vinte në jetë.

Tami Avolia tregon me dhimbje për vrasësin e djalit të saj dhe se si ai tronditi një familje të tërë.
‘’Ai nuk mori vetëm djalin tim, por mikun tim më të mirë dhe babain e vajzës. Ajo nuk do ta takojë asnjëherë të atin. Një javë para se ai të ndërronte jetë, ne ishim duke festuar dhe bëmë një festë për gjininë e fëmijës. Ai ishte shumë i emocionuar që do të bëhej babai i një vajze.’’

Siç raporton Goalcast, Tami po ndihmon në rritjen e mbesës së saj Milan, ndonëse djali i saj nuk është fizikisht prezent në jetën e tyre, ajo ka gjetur një mënyrë se si ta bëjë pjesë. Çdo vit ato festojnë ditëlindjen e tij dhe këtë vit, Milan kishte menduar për një surprizë speciale në ditëlindjen e të atit. Një surprizë, e cila në një mënyrë u kthye në dhuratë për të.

Ajo dëshironte t’i dhuronte disa tullumbace babai të saj. Madje shkruajti edhe një letër të cilën e lidhi në tullumbacin e mbushur me helium dhe e la të lirë… me shpresën që ajo të arrinte tek babai i saj.
‘’Ajo më tha se çfarë donte t’i thoshte dhe unë e shkruajta për të në një letër që lexonte: Gëzuar ditëlindjen babi. Të dua dhe më mungon. Unë nuk doja që ti të ikje larg,’’ tregon gjyshja e saj.

Vetëm pak ditë më vonë, Tami teksa kontrolloi postën, zbuloi një kuti e cila lexonte ‘’Për vogëlushen nga babi’’… Menjëherë ajo u përlot dhe e hapi kutinë me mbesën Milan. Brenda ato gjetën një letër ku shkruhej: ‘’Më pelqeu shumë dhurata jote. Faleminderit shumë. Babi dhe mami të duan shumë. Kjo është dhurata jote shpresoj të të pëlqejë…’’
Tami u informua nga një postier se një grua afër zonës gjeti letrën dhe tullumbacen në shtëpi. E prekur nga dashuria dhe letra e Milan për babain e saj, gruaja donte të bënte diçka për t’i kthyer buzëqeshjen të voglës dhe vendosi t’i kthejë një përgjigje në emër të babit të saj nga parajsa.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article