10 çanta të markave ikonike që nuk do të dalin kurrë nga moda, ja çmimet

Nga Chanel, Dior tek Dolce & Gabbana këto janë modelet e çantave që nuk do të dalin kurrë nga moda.

Edhe pse nuk duam që vera të iki, shtatori është afër, dhe për shumë njerëz, një çantë e re është aksesori më i mirë për sezonin e ri.
Nëse po mendoni të blini një çantë të re, atëherë ia vlen të mendoni për një stil që do t’i rezistojë kohës, në vend të një çante që për pak kohë do të përfundojë duke mbledhur pluhur në pjesën e pasme të gardërobës tuaj.  Alternativa më e mirë është ose të shikoni tek klasikët, disa prej të cilave mund të kenë pasur një ndryshim modern, por janë ende shumë trend ose shikoni dizajne që kanë një elegancë rreth tyre dhe gjithmonë janë zgjedhje me vlerë
Po ju tregojmë 10 nga çantat që do të mbeten ikonike dhe padyshim do të ishte blerja më e zgjuar e juaja ndonëse mund t’ju duken  ‘’pak si shumë’ të kushtueshme.

Chanel, çantë lëkure me vlerë 3360 £
Kjo çantë klasike Chanel 2.55 është një investim vërtet i shkëlqyeshëm që nuk do të dalë kurrë nga moda një model për t’u mbajtur si gjatë ditës edhe në darkë.

Canvas bag,Gucci me vlerë 2200 £
Çanta Horsebit e Gucci u lançua për herë të parë në vitin 1955 dhe sot është një nga stilet më të njohura .

 

 

Çantë lëkure, Louis Vuitton me vlerë 3450£
Shtojini pak shkëlqim çdo pamjeje me çantën e bukur Twist MM të Louis Vuitton, e cila vjen në një sërë ngjyrash të ndryshme.


Çanta e qëndisur, Dior me vlerë 2350 £
Nuk është e vështirë të kuptosh se përse stili Dior’s Book Tote mbetet kaq popullor.

Çanta lëkure, Vintage Hermès me vlerë 11,414 £
Tani kjo këtu është një çantë që nuk ka nevojë për prezantim; Hermès Birkin, një nga çantat më të famshme të të gjitha kohërave dhe që zakonisht është shumë e vështirë për t’u vënë në dorë. Sidoqoftë, oferta vintage e Farfetch aktualisht po shet një Birkin të parapërdorur nga viti 1993, me këtë vlerë që duhet menduar mirë.

Çanta lëkure, Celine me vlerë 2850 £
Celine është një e preferuar për aksesorët elegant, të punuar nga materialet më luksoze. Kjo çantë Triomphe është veçanërisht e veçantë, një stil i cili është i disponueshëm në një numër ngjyrash klasike, duke përfshirë ngjyrën blu dhe ngjyrë kafe.

Çanta lëkure, Alexander McQueen me vlerë 1190 £
Curve është një nga ofertat e reja më elegante nga koleksionet e aksesorëve të Alexander McQueen, por është një stil që nuk mendon se do të jetë i përhapur për dekada.

Çanta lëkure, Bottega Veneta me vlerë 2740 £
Një tjetër dizajn i bukur nga koha e Daniel Lee në Bottega, kjo çantë Cassette është më e preferuara nga redaktorët e modës.

Çanta lëkure, Versace me vlerë 1830 £
Mund të mbështeteni gjithmonë te Versace për të injektuar pak elegancë në veshjet tuaja, dhe kjo është ajo që po kërkonit.


Çanta lëkure, Dolce & Gabbana me vlerë 2400 £
Çanta Sicili e Dolce & Gabana vjen në një sërë nuancash të ndryshme dhe është ajo që do ju nxjerri fituese gjatë gjithë vitit.


easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article