KreuStil Jetese

8 Ushqime për të rritur lumturinë

Ndiheni të pafuqishëm, të trishtuar dhe të demotivuar? Atëherë duhet të ndryshoni mënyrën e të ushqyerit dhe të përdorni këta 8 super heronj të ushqimeve, që ju sjellin gëzim dhe largojnë stresin për të rritur humorin tuaj.

Bananet të pasura me potas përbëjnë zgjidhjen ideale për atë që ndihet i stresuar apo i lodhur.

AsparagAsparagu i shijshëm dhe i lehtë për t’u gatuar në rastet kur jeni në fund të energjive.

Majaja e birrës mund të përzihet me kos dhe fruta për të pasur një produkt më të shijshëm dhe do të ndiheni shumë më mirë. Por kjo nuk duhet të jetë një arsye për të pirë më shumë birrë.

rrushRrushi, ju ndihmon kur jeni të trishtuar ose mund të pini lëng rrushi gjithashtu, por pa alkool.

Gruri, me siguri do mendoni se do ju shëndoshë, por provoni të hani bukë të bërë krejtësisht nga gruri dhe do të vëreni se çdo gjë do të shkojë më mirë.

midhjeMidhjet mund t’ju sjellin menjëherë buzëqeshjen dhe nuk është nevoja të shkoni në restorant, mund t’i konsumoni ato edhe kur jeni në shtëpi.

Melasa, lëng i trashë që mbetet pas përpunimit të panxharit të sheqerit ose të kallamit të sheqerit, ka më shumë kalçium se qumështi, më shumë hekur se vezët dhe shumë potas. Por është shumë i ëmbël dhe nuk duhet abuzuar. Mjafton të përdorni pak Melasë në një ëmbëlsirë se sa sheqer. Për më tepër kjo të bën të ndihehs i lumtur.

Tags:

Home bordo

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF