Supë kungulli

Nga Aristela Anagnosti

Supat janë një nga ushqimet që preferohen të jenë pjesë e menusë së përditshme. Ato janë të shumëllojshme ku secila afron shijen e saj të veçantë dhe të shijshme. Përveç shijes në tavolinë do të kemi dhe ngjyra që afrojnë supa të ndryshme. Një nga ato është supa e kungullit jeshil ose të verdhë.
Përbërësit:

  • 1 arrë moskat të grirë
  • 3 garuzhde me lëngë perimesh

Përgatitja: Procedura është njësoj për të dy llojet e kungullit. Në një tenxhere përgatisim lëngun e perimeve. Ndërsa në një tenxhere tjetër fillojmë të hedhim të gjithë pëbërësit e tjerë. Në fund shtojmë lëngun dhe e vendosim në zjarr të avashtë për 25 – 30 minuta. Pasi është gati e kalojmë në blender ku përftojmë një supë në form kremoze. Nëse dëshirojmë mund ta shoqërojmë supën me kos duke i shtuar një lugë ose dy sipas preferencës.

Previous ArticleNext Article