Chanel pranverë-verë 2017: Tekno, stil dhe fun!

Karl Lagerfeld nuk do që të plaket. Por as edhe Chanel. Në fakt krijuesi posedon një dhunti të pagabueshme, virtuaz për të kapur energjinë e momentit, atë prekje të së tanishmes që i mundëson markës të mbetet e përjetshme “to be” më shumë se sa “has been”.

Bota është dixhitale, e lidhur kibernetikisht, teknologji elektronike… edhe zbukurimet janë më kompiuterike dhe me jehona grafike. Efekte metalike, rrjeta me katrorë të pa definuar, fije përçuese plot ngjyra, efkete ngjyrash neon…

gjitha këtoj përçojnë një pamje të një frekuence të lartë seksi nëpërmjet fustanesh këmishë dhe fundesh të çara, pantallona të gjera, xhaketa të gjatë pa mëngë, qepje art-tekno, fustane të shkurtra të kombinuara me lingerie.

Megjithatë dhe është e dukshme gjithë finesa në këtë koleksion të bën të vlerësosh humorin, freskinë, dinamikën e ditëve të bukura dhe një shik pompues që nuk ka si mos t’i pëlqejë gjitha yjeve të pranishme në këtë eveniment.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *