27.5 C
Tirana
E enjte, 21 Shtator, 2023
spot_imgspot_img

Horoskopi, e Hënë, 22 janar 2018

DASHI21. mars – 20. prill
Do jeni shume te duruar sot ju te dashuruarit dhe nuk do debatoni me partnerin. Ne fakt ai do jete i mërzitur me punën dhe mund t’iu thotë disa fjale te pamatura. Beqaret do adhurohen nga shume persona dhe me siguri qe do mendojnë te hedhin edhe ndonjë hap sot. Ne planin financiar do ecni me llogari dhe nuk do ju ndodhe asgjë e papritur. Mos u shqetësoni.

DEMI21. prill – 21. maj
Do ëndërroni jashtëzakonisht shume sot ju te dashuruarit dhe realiteti nuk do ju pëlqejë aspak. Mundohuni te riktheheni sa me pare ne realitet nëse nuk doni te vuani. Ndikimi yjor do jete tejet pozitiv për beqaret dhe ata do mund te realizojnë takimet te jashtëzakonshme. Ne planin financiar fati ka për te qene gjithë kohës ne anën tuaj dhe nuk do keni asnjë lloj tronditje.

BINJAKET22. maj – 21. qershor
Dite e mbushur me momente te bukura kjo e sotmja për te dashuruarit. Do arrini t’i shprehni ndjenjat dhe do kompensoni edhe gabimet e bëra me pare. Beqaret duhet te jene sa me te arsyeshëm pasi ne te kundërt mund te afrojnë pas vetes persona qe nuk vlejnë aspak. Buxheti do mbetet i kënaqshëm sepse gjithë kohës do dini si dhe sa te shpenzoni.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Dita nuk do filloje shume mire sot për ju te dashuruarit, por pas pasdites gjithçka do rregullohet. Qetësia do rikthehet si me pare dhe do ndiheni shume me mire. Beqaret do kalojnë një dite vërtet te këndshme sepse do realizojnë takimet qe kane ëndërruar prej kohesh. Sektori i financave do jete me i privilegjuar dhe mund te bëni disa shpenzime me tepër nga çdo dite.

LUANI23. korrik – 22. gusht
Nëse jeni ne një lidhje bëni kujdes me tradhtitë sepse do shkatërroni gjithçka dhe nuk do ketë me kthim mbrapa. Beqaret duhet te jene me te duruar dhe te presin momentin e duhur për t’i shprehur ndjenjat. Nëse nxitojnë ka rrezik te gabojnë rende. Financat do jene akoma me te favorshme nga me pare kështu qe përfitoni për te bere disa investime te mira.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Dite shume e ekuilibruar ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do flisni hapur edhe për disa probleme te vjetra dhe do i zgjidhni ato një e nga një. Beqaret nuk do jene me fat ne dashuri, megjithatë dita do kaloje mjaft mire fale pranisë se miqve dhe te afërmve me te dashur. Shpenzimet e papritura, por te domosdoshme mund ta tronditin pak situatën financiare.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Mos e acaroni shume partnerin tuaj sot dhe mos e vini nen trysni pasi do e largoni nga vetja gjithnjë e me shume. Beqaret do ndihmohen shume nga miqtë e ngushte dhe do arrijnë te realizojnë disa takime shume interesante. Shume shpejt edhe ata do fillojnë një lidhje serioze. Buxheti nuk ka për te qene i keq, megjithatë për te mos pasur probleme as nesër mire është te ulni disa shpenzime te përditshme.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Do jeni shume te frymëzuar sot ju te dashuruarit dhe do përgatisni edhe surpriza te njëpasnjëshme për partnerin. Marrëdhënia ne çift do jete e shkëlqyer. Beqaret duhet ta harrojnë përgjithmonë një person qe kane pëlqyer me pare sepse përndryshe nuk mund te shohin dot drejt se ardhmes. Sot nuk do jete dite me fat për ta. Buxhetin do dini si ta mbani nen kontroll.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Jeta juaj ne çift nuk do jete shume e qëndrueshme sot, Ne disa momentet do dini si te dashuroheni me partnerin, por ne disa te tjera do debatoni ashpër me te dhe mund te thoni fjale lënduese. Beqaret nuk duhet te nxitohen nëse vërtet duan ta gjejnë personin me te përshtatshëm. Sektori i financave do jete i begate dhe pa asnjë lloj problemi.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Do jeni shume sensuale sot dhe delikate me çdo gjest ndaj partnerit. Do e dashuroni ne mënyrë shume te veçante atë dhe emocionet kane për te qene me te forta edhe nga sa vete ju mendonit. Beqaret do kenë takime sensacionale qe do ua ngrenë zemrën peshe dhe do i nxitin te përfitojnë sa me shume prej tyre. Me shpenzimet do tregoheni te kufizuar dhe gjendja nuk do ketë as problemin me te vogël.

UJORI21. janar – 19. shkurt
Sot do keni disa debate te vogla me partnerin tuaj, por ato do bëjnë me shume zhurme sesa do sjellin probleme. Ne pasdite gjendja do jete me e mire. Beqaret nuk do duan te bëjnë asnjë ndryshim ne statusin e tyre sepse pranë miqve do përjetojnë kënaqësi te paimagjinueshme. Buxheti do filloje te ketë disa përmirësime te vogla te cilat shume shpejt do ju lejojnë te bëni investimet e menduara.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Gjerat mes jush dhe partnerit do ecin mjaft mire sot. Komunikimi dhe toleranca janë pikat tuaja me te forta te cilat kane bere qe situata te mbetet e qëndrueshme. Beqareve do ju rrahe zemra me fort se asnjëherë me pare, por do druajte te hedhin menjëherë hapa. Për financat ka për te qene një dite e trazuar. Mundohuni te mos shpenzoni pa llogari dhe mendoni edhe për te ardhmen.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit