10.5 C
Tirana
E hënë, 27 Mars, 2023
spot_img

Kryeinfermierja e pediatrisë në QSUT e infektuar me  Covid-19! Testohet i gjithë stafi!

Një tjetër anëtare e bluzave të bardha ka rezultuar pozitiv në testin e Covid-19.

 Kryeinfermierja e pediatrisë në QSUT pasi ju nënshtrua tamponit rezultoi se ishte e infektuar me koronavirus.

Sipas ‘Dosja.al‘ zonja është infektuar gjatë një ceremonie mortore në Burrel. Tashmë i gjithë stafi i pediatrisë i është nënshtruar testeve, për të parë nëse në staf ndodhet edhe ndonjë tjetër i infektuar.

Aktualisht numri i të prekurve nga Covid-19 në vendin tonë është 634 dhe ndër ta 27 viktima.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit