Pra, shtatzënia e Sarës nuk shkoka ‘vaj’, por partnerja e Ledrit nuk ka pse poston edhe shqetësimet!

‘Instagramin e kemi për qejf, e po ashtu edhe fotot që postojmë duhet të pasqyrojnë momentet tona të bukura’; duket se këtë filozofi ndjek partnerja e Ledri Vulës sa i përker rrjeteve sociale.

Teska po përjeton javët e fundit të pritjes së ëmbël, Sara Hoxha ndan herë pas here foto me barkun e rrumbullakosur në instagramin e saj.

Duke parë fotot e Sarës, kupton se ajo po e shijon maksimalisht shatzëninë dhe shqetësimet që një grua shtatzënë ka, për partneren e reperi të njohur shqiptar duket se nuk ekzistojnë.

Në fakt po, edhe Sara si çdo grua shtatzënë i njeh mire dhe i ka provuar ndjesitë e pështjellimeve në stoma, dhimbjet e mesit, rëndesa e trupit apo shqetësime të tjera si këto, por mami në pritje ka zgjedhur që në isntagram të postojë vetëm foto të kuruara.

Një ndjekëse shtatzënë e ka pyetur partneren e Ledrit nëse edhe ajo ka shqetësime si të gjithë femrat e tjera shtatzënë.

“A ta bëj i pyetje këshu shqetesime shtazanie ke ti? Zot na ruaj, ne vdiqëm të shkretet, te vjella, vap, siklet, ankth, preokupim sa herë bëjmë ecografi dhe analiza. Ca me te thon ishalla qofsh si ne foto”- shkruan ndjekësja, të cilës Sara i përgjigjet kështu:

“Kam si jo. Mesi më këputi fare (ndonjëherë mezi eci dhe çohem nga krevati), për analizat mos më fol se stresi dhe qefi më i madh aty qenkan bashkë, vape sa te duash… por nuk i kap aparati fotografik këto edhe s’ka pse. Bëjmë foto per qef jo per hall. Të uroj shtatezani sa me te lehte.”

 

 

Previous ArticleNext Article