Moti sot; vranësira dhe reshje shiu gjatë paradites; pasditja sjell mot të kthjellët!

Shqipëria
Moti – E hënë, 26 Tetor 2020
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: MBETEMI në ndikimin e motit të paqëndrueshëm, duke bërë që kthjellimet e pakta dhe vranësirat e shpeshta, të cilat sjellin reshje shiu në gjysmën lindore të vendit mbizotërojnë gjatë paradites. Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të sjellin mot të kthjellët në vend.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 21°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

Kosova
Moti – E hënë, 26 Tetor 2020
—————————————————————-
Paraditja mbetet me kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta duke sjellë dhe shira të izoluar në territorin e kosovës. Pasditja mbetet në të njëjta kushte atmosferike.

Maqedonia e Veriut
Moti – E hënë, 26 Tetor 2020
—————————————————————-
Dita nis me vranësira dhe shira të izoluar në gjysmën perëndimore të MV. NDERSA mesdita dhe pasditja paraqiten me alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article