6 dhuratat më të çmuara që Kate Middleton ka marrë nga familja mbretërore

Eshtë e vërtetë që bashkimet familjare do të jenë më të vogla këtë vit, për shkak të pandemisë, shkëmbimi i dhuratave në Krishtlindje është një traditë që nuk mund të hiqet dorë. Dhe shumë janë në kërkim të një dhurate perfekte.

Pa dyshim, do të jetë e vështirë për shumicën prej nesh të konkurrojnë me nivelin e madhështisë dhe unikalitetit të dhuratave (jo vetëm të Krishtlindjeve) që Kate Middleton, Dukesha e Kembrixhit, ka marrë në disa raste nga familja mbretërore Angleze që kur u martua me Princin William. , në vitin 2011. Nga bizhuteritë e çmuara te nderimet mbretërore, duke kaluar përmes një dhurate shumë të veçantë martese nga Mbretëresha, këtu janë dhuratat më të bukura nga Familja Mbretërore për Dukeshën e re.

Dhurata e dasmës nga Mbretëresha Elisabeth

Një dhuratë përrallore martese, ajo e Elizabetës II për të porsamartuarit, në kuptimin e duhur të termit: një dhuratë përrallore. Kjo është Anmer Hall, një rezidencë e vendosur brenda pasurisë Sandringham ku çifti përjetoi pjesën më të madhe të bllokimit këtë vit dhe ku kishin jetuar për dy vjet para se Princi George të fillonte shkollën.

Unaza e fejesës

Unaza e fejesës së Kate Middleton me Princ William ishte një aksesor me gurë të çmuar zafiri nga koleksioni personal i Dianës. Një safir blu 12 karatësh i montuar në ar të bardhë 18 karat, dhe të rrethuar nga 14 diamante është xhevahiri që Kate ka marrë si dhuratë.

Dhurata e dasmës së Princit Charles

Dhurata e dasmës së vjehrrit të Kate, Princit Charles, ishte një set i stilit Art Deco i përbërë nga një byzylyk, vathë dhe unazë në diamante të bardhë dhe të verdhë.

Krishtlindja e parë sëbashku

 

Në vitin 2011 Princi William dëshironte të festonte Krishtlindjet e para me Kate si një çift i martuar duke i dhuruar asaj një palë vathë jeshile ametist dhe diamanti nga Kiki McDonough. Thuhet se kur lindi fëmija i tij i parë, Princi George, në 2013, William i dha Kate një unazë diamanti Annoushka të përjetësisë, një simbol i dashurisë së përjetshme.

Nderimet e Mbretëreshës

Një nder me të vërtetë i veçantë dhe kuptimplotë është ai që vetë Mbretëresha donte t’i ofronte dukeshës së Kembrixhit. Ishte Kryqi Dame Grand i Urdhrit Royal Victoria, themeluar nga Mbretëresha Victoria në 1896, dhe është më i larti në rangun e të gjitha nderimeve të Urdhrit Mbretëror Viktorian, që i jepet atyre që janë dalluar për shërbimet e kryera në mbretëri, dhe që në këtë rast simbolizon marrëdhënien e ngushtë që lidh Kate me Familjen Mbretërore. Dhe pastaj ka Urdhrin e Familjes Mbretërore: një kamo me figurat e Mbretëreshës, të rrethuar me diamante, në një fjongo të verdhë, të mbështetur në fustanin blu pluhur të Kate (nënshkruar Alexander McQueen) gjatë një banketi zyrtar për nder të familjes mbretërore vitin 2018.

Përvjetori i tretë i martesës

Një orë speciale për një rast special Për përvjetorin e tretë të martesës, në 2014, Kate mori si dhuratë nga burri i saj, Duka i Kembrixhit, një Ballon Bleu de Cartier të çmuar, me një safir të vogël të futur, për t’iu përshtatur unazës së fejesës. Për Ëilliam ka një kuptim dyfish të rëndësishëm: nëna e tij Diana pëlqente të vishte orët e shtëpisë, dhe ajo gjithashtu i kishte dhënë një djalit të saj të parë.

 

 

 

 

Previous Article