Videoklipi i fundit i JLo është si nga një botë tjetër

Jennifer Lopez mbylli vitin 2020 me një performancë tronditëse të Vitit të Ri dhe filloi 2021 me një projekt edhe më përrallor. Dje, këngëtarja lansoi ​​videoklipin e saj të ri për “In The Morning” në Triller, dhe është një fantazi eterike e modës, e mbushur me veshje të stilistëve më me zë. (Video publikohet në të gjitha platformat të Premten.)

Videoja surreale u stilua nga stilistët e vjetër të Lopez, Rob Zangardi dhe Mariel Haenn, dhe përfshin estetikën magjepsëse të nënshkrimit të treshes. Lopez luan një engjëll të dërguar nga lart që ndodh të ketë shije të mirë në couture. Hapet me Lopez që pluskon në një hapësirë ​​qiellore, e veshur me një fustan pastel Iris van Herpen që lëviz – jo, kërcen – në ajër. Në një skenë tjetër, ajo qëndron në një shtrat ndërsa mban veshur një fustan kristali nga Augusto Manzanares, një stilist peruan, i shoqëruar me krahët dramatik të Mother Plucker. Ajo gjithashtu mban krahët solo, pa asgjë poshtë. 

“Eshtë plot simbolikë për një marrëdhënie të errët të njëanshme dhe kuptimin që nuk mund të ndryshoni askënd tjetër … ju mund të ndryshoni vetëm veten”, shkroi Lopez për konceptin elegant të videos në Instagram. “Rritni krahët tuaj dhe largohuni nga dikush ose gjithçka që nuk vlerëson vërtet gjithçka që keni për të ofruar.” Duke zbukuruar veten në të gjitha modelet më të mira që kanë për të ofruar dizajnerët, J.Lo tregon sesa e çmon veten. Momente të tjera të spikatura nga videoja përfshijnë një fustan të bardhë, përqafues të formave nga dizajneri Marco Marco; një vështrim joshës prej alumini, i përbërë nga një e siperme metalike Graham Cruz me një fund të ngjashem Lever Couture; Ajo madje luan një sirenë të modës së lartë, duke “notuar” në ajër e veshur me një te siperme argjendi Manuel Albarran dhe bisht Iggy Soliven.Image may contain Skin Clothing Apparel Evening Dress Gown Robe Fashion Human Person and Female

Image may contain Hair Costume Sunglasses Accessories Accessory Human Person Clothing and Apparel

Previous ArticleNext Article