Horoskopi ditor, e premte 22 janar 2021

Dashi

Kjo është një ditë e mrekullueshme për një bisedë të shkurtër konstruktive, por është e vështirë që të përshtateni me situatat paqësore. Ju mund të ftoheni të flisni me eprorin apo një person tjetër autoritar. Shumë prej jush do të shfaqin mprehtësi dhe palëkundshmëri të mendimeve.

Demi

Intuita do të tregojë rrugën e drejtë për ju. Padurimi juaj dhe shprehja e mendimi tuaj mbi një subjekt të caktuar, mund t’iu rrëzojë sot. Mos bëni ujdi me gjëra të vogla. Para se të shqiptoni një fjalë mendohuni mirë përpara dhe mundohuni të merrni frymë thellë.

Binjakët

21 prilli është një ditë e përshtatshme për punët e pakëndshme por të domosdoshme. Mund të keni një telash të madh lidhur me një udhëtim apo bisedë. Mos rendni drejt së vërtetës së ashpër, por sa më shpejtë që ta zbuloni atë, aq më e lehtë do të jetë për ju që të korrigjoni situatën tuaj aktuale.

Gaforrja

Marrëdhëniet e diskutueshme do të jenë të dobishme vetëm nëse ju dhe partneri juaj do të tregoheni konstruktiv dhe të hapur. Mos zgjidhni dalje publike apo nënshkrimin e marrëveshjeve. Konsultimet për çështje të rëndësishme nuk këshillohen, mendohuni mirë dhe veproni.

Luani

Liria juaj për të dashuruar mund të përballet me nevojën e vetëdisiplinës dhe nënshtrimit. Ju mund të privoheni nga e drejta për të folur për idetë tuaja apo për pyetje që mund të keni. Mund të keni një konflikt me bashkëpunëtorër tuaj, si në komunikimin personal edhe në korrespodencë.

Virgjëresha

Dita e sotme vështirë të jetë e përshtatshme për zgjerimin e opinionit tuaj duke bërë njohje të reja joserioze. Kjo nuk është dita më e mirë për të qëndruar indiferent. Sqarojini gjërat dhe do të ndiheni më mirë. Ju mund të përfundoni duke folur për korrespodencën me dikë që doni.

Peshorja

Mund të përjetoni mosmarrëveshje me kolegët, të afërmit si dhe mund të keni disa fërkime me menaxherin. Gjëra të tilla si fjalime publike, shfaqje, negociata dhe konflikte gjyqësore, nuk rekomandohen.

Akrepi

21 prilli është një ditë e mirë për udhëtime të shkurtra biznesi dhe ndarjen e mendimeve mbi tema konkrete. Një korrespodencë lidhur me punën mund të bëhet mjaft aktive. Ju mund të merri një njoftim zyrtar i cili ka të bëjë me dyshime tuaja të vjetra.

Shigjetari

Duhet të shikoni mirë portofolin tuaj. Sot shumë nga problemet tuaja thjesht nuk do të shfaqen në qoftë se jui trajtoni financat me mençuri. Tregohuni më praktikë, pasi kjo nuk është koha për të qëndruar pezull lidhur me problemet që mund të hasni.

Bricjapi

Jo çdo gjë do të jetë e qetë në marrëdhëniet e bricjapëve me njerëzit pranë vetes. Minimizoni të gjitha konfliktet, pasi ju e dini si bëhet kjo. Yjet këshillojnë që të shmangni nervozizmin, dhe të mos bëni bujë pa asnjë arsye të mirë. Gjëra të tilla si ecja dhe kërkimi i një vendi për të jetuar dhe trajtuar transaksionet e pasurive të patundshme nuk rekomandohen.

Ujori

Kjo nuk është koha më e mirë për komunikimin e lirë. Ju duhet të mbani kontakte jashtë të zakonshmes, për shkak të preferencave tuaja personale. Nëse preferoni lidhjet joformale, kjo vështirë të jetë dita juaj. Udhëtimet e sotme do të shkaktohen nga disa nevoja. Mund të bëhet fjalë për një udhëtim pune, për kryerjen e një detyre tuaj etj.

Peshqit

Sa më aktiv të jetë pozicioni i të lindurve të kësaj shenje aq më zhgënjyese do të jenë pengesat me të cilat do të ndesheni. Mos lejoni që kjo gjë t’iu përfshijë në panik. Blerjet, madje dhe ato të vogla nuk këshillohen sot. Peshqit nuk do të ndikohen për të marrë një vendim apo për pasjen e një vështrimi të qetë rreth gjërave

Previous ArticleNext Article