Kendall Jenner, në një look njëngjyrësh me një stil minimal

Gjithçka e kishim menduar përveç se Kendall Jenner mund të ishte një ikonë e stilit minimal. Sidoqoftë, veshjet e fundit të supermodeles amerikane provojnë të kundërtën dhe, megjithëse Jenner me pamjen shpërthyese të fushatës së fundit të Versace Eyewear ose me veshjen me tyl të bashkëpunimit Giambattista Valli x H&M është akoma e gjallë në mendjet tona, ne duhej të ndryshonim mendjen tonë dhe të pranonim ndryshimin minimal dhe monokrom të modeles.

Disa javë më parë, Kendall Jenner doli ne publik në një palë pantallona ngjyrë kafe çokollate, të shoqëruar me një jelek me jakë V me ngjyrë të ngjashme nga Maison Margiela. Në të njëjtën ditë, supermodelja u vu re duke veshur një seri veshjesh me një ngjyrë, në tonet neutrale bardh e zi, gjithnjë duke rezultuar në elegancë të lehtë.

Jenner solli një prekje mashkullore në pamjen e saj të bardhë duke bashkuar një palë kepuce të sheshta poshtë , një pulovër me teksturë dhe një xhaketë- këmishë të zbërthyer. Përzierja e pëlhurave dhe teksturave të ndryshme mund të jetë një zgjidhje origjinale për të shtuar elemente interesante dhe të rafinuara në një veshje minimale dhe me një ngjyrë. 

Previous ArticleNext Article