Look-u i ri i Sarah Jessica Parker do ta bënte Carrie Bradshaw krenare

Fansat e Sex and the City po presin me padurim fillimin e ardhshëm të “Sex and The City”, dhe “Just Like That”, i cili do të transmetohet në HBO Max vitin e ardhshëm. Samantha do të mungojë këtë herë (e trishtë!), Por Carrie, Charlotte dhe Miranda do të jenë të gjitha aty – dhe duket se Sarah Jessica Parker tashmë po përgatitet për t’u futur në rolin e saj si Carrie Bradshaw. Këtë fundjavë, aktorja u pa në New York duke “tronditur” me një pamje të guximshme që përngjante me stilin e personazhit të saj më të famshëm.

Kur përshkruajmë stilin e Carrie, fjala “eksperimentale” na vjen në mendje: ajo ka një tërheqje ndaj modës së çuditshme, siç dëshmohet nga ajo kohë kur ajo mbante një rrip rreth barkut. Çdo gjë shkon. Parker e “zbukuroi” këtë look me corape të guximshme  dhe taka. Ajo u shfaq me një palë taka të kuqe dhe corapeLoo Gucci deri tek gjuri në ngjyrën rozë. Çorapet menjëherë tërhoqën vëmendjen, por pjesa tjetër e veshjes së saj ishte po aq deklaratë. Parker kombinoi një fustan me printe lulesh (me një zbukurim dantelle) mbi një këmishë të ngjyrosur. Kjo përplasje artistike është tipike Carrie – siç ishte palltoja e hijshme e devesë me të cilën ajo përfundoi veshjen.

Previous ArticleNext Article