“Ndihem jetime”; Hueyda El Saied humb njeriun e shtrenjtë!

Hueyda El Saied ka humbur këtë mëngjes një ndër njerëzit më të shtrenjtë të jetë së saj. Gjyshja e artistes, me të cilën Huyeda ishte shumë e lidhur është ndarë nga jeta.

Lajmin e trishtë e ka ndarë në rrjetin social balerina dhe shoëgirl El Saied e cila nëpërmjet një statusi me fjale zemre e ndjenjë pikëllimi i ka dhënë lamtumirën gjyshes së saj. Në pamundësi për të udhëtuar drejt Shqipërisë për t’i dhënë puthjen e fundit gruas që e rriti dhe e edukoi, Hueyda na preku teksa shkruan këto fjalë për të ndjerën.

“Kisha shpresuar t’i shkruaja keto fjale sa me vone, shume me vone, por nuk paska qene e thene.
Si mund te them une ty lamtumire e shtrenjta ime, o nona ime gojeembel, shpirti im, zemra ime.
Ti ke qene nje gjyshe unike, me ke rritur, me edukuar, me ke mbrojtur, me ke keshilluar, me ke frymezuar e ke qene perkrah meje ne çdo iniciativ qe kam marr dhe kur ndoshta te gjithe ishin kundra.
Nese u bera artiste ishte fale teje dhe shpirtit tend te artistes.
Gezohesha kur ata qe kishin pasur fatin te te shihnin ne skene te kendoje benin elozhe per zerin tend te bukur dhe interpretimin tend.
Krenohesha me ty o nona ime, se pervecse ishe gjithnje e dashur, positive dhe e zgjuar ti nuk rreshte kurre te me suprizoje, aq sa ne moshen 70 vjeçare luajte ne nje film kinematografik perkrah aktoreve me te medhenj shqiptar.
Ne çdo prezantim mediatik me kerkonin qe ti te ishe gjithashtu prezente sepse perveçse e dinin sa shume te doja ishe si qershia qe zbukuron torten.
Ndihem jetime sot o nona.
Ke do te therras une me perkedheli Noku ? Kush do te me tregoj historite e çuditshme te familjes sone origjinale ? Ke do te therrasi Gabrieli nona tani ? Se per te mami im eshte Dana e ai refuzon te therrasi nona dike tjeter.
Gabrieli teksa qan me mua me thote : Mos u merzit mami se nonen do ta kemi gjithnje ne zemer.
Dhe ka te drejte aty ke qene e do te jesh gjithnje. Gabrieli pati fatin te te njihte, te kalonte e ndante shume momente me ty, por ne te gjitheve do te n’a mungoj miresia, aroma dhe buzeqeshja jote nona.
Dhimbja behet me e madhe nga pamundesia per te te dhene nje puthje te fundit. 🥲🥲🥲
Prehu ne paqe mbreteresha jone ♥️
Gabrieli, Thierry, Mami, Opa e une mbesa jote jetime

Previous Article