12.5 C
Tirana
E diel, 26 Mars, 2023
spot_img

Ardhja e vaksinave të tjera; ja kategoritë që do të vaksinohen!

Pas mjekëve, mësuesve, policëve e gazetarëve aktualisht ka nisur procesi i vaksinimit për moshën +65. Ditën e djeshme në aeroportin e Rinasit mbërritën doza të tjera vaksinash që janë menduar për dy kategoritë e të sëmurëve;

Bëhet fjalë për personat që kanë kryer një transplant organi dhe të sëmurët me hemodializë. Deri më tani, thuhet se kjo kategori do të marrën vaksinën Pfizer.

Që prej nisjes së vaksinimit në vendin tonë janë vaksinuar 220 mijë persona.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit