Meryl Streep: “Roli tek “Djalli vishet me Prada”, më coi drejt depresionit”!

Meryl Streep shkëlqeu si Miranda Priestly tek “Djalli vishet me Prada”, por për aktoren tre herë fituese të cmimit Oskar, ajo nuk paska qenë një eksperiencë e lehtë. Ylli hollivudian, sot 71 vjec, ka folur për herë të parë rreth asaj cfarë përjetoi në sheshxhirim në 2006-tën, teksa së bashku me yjet e tjera të filmit Anne Hathaëay, Emily Blunt dhe Stanley Tucci kremtuan 15 vjetorin e tij.

“Ishte e tmerrshme! Ndihesha e ngecur dhe e vetmuar në guaskën time. Ndihesha e depresionuar. I dëgjoja të gjithë duke u shkrirë së qeshuri. Unë ndihesha kaq e dëshpëruar, sa për një moment mendova me vete: Epo, ky është çmimi që paguan për të qenë shef!”, tha aktorja. Në fakt, performance e saj u vlerësua aq shumë sa i solli një Golden Globe dhe një Oscar, por atë vetë ndërkohë e coi në prag depresioni, pasi duhet të vihej në rolin e një shefeje të ashpër e të vrazhdë rreth saj, në një kohë kur Meryl vetë nuk ështe aspak një tip i tillë.

Previous ArticleNext Article