Interi i shkruan një letër emocionuese Eriksenit!

Interi ka shkruar një letër të hapur në mbështetje të mesfushorit Christian Eriksen, i cili mund të mos kthehet të luajë në Serie A.

“Nuk ishin ditë normale, ato që numëronim nga e shtuna, nga ato momente që na dukeshin kaq të gjata dhe pa kuptim, kur gjithçka që donim ishte që ajo të ishte një ëndërr e keqe. Për fat të mirë, ne zgjohemi edhe nga makthet më të këqija,

Në heshtjen me respekt të këtyre ditëve, ne kemi ngjeshur të gjitha mendimet tona, lutjet tona, madje edhe psherëtimat tona: Ato të lehtësimit, për fotot dhe azhurnimet që vijnë nga një vend që nuk e dinim deri para disa ditësh.

Të martën në mëngjes erdhi momenti më i mirë: Një foto, një buzëqeshje, një bravo. Dhe një mesazh çlirimtar: “Përshëndetje të gjithëve, faleminderit shumë për mesazhet tuaja nga e gjithë bota. Do të thotë shumë për mua dhe familjen time. Unë jam mirë”.

Atje ishe, Christian Eriksen.

Një tjetër hap përpara u hodh të premten: Operacioni, dalja nga spitali dhe vizita te shokët e tij të skuadrës:“ Ishte e pabesueshme të shihje sasinë e mesazheve që më ke kushtuar. Operacioni shkoi mirë dhe, duke marrë parasysh rrethanat, jam mirë. Ishte e mrekullueshme të shihja përsëri shokët e mi të skuadrës pas ndeshjes së shkëlqyeshme që ata luajtën natën e kaluar, dhe unë padyshim që do të bëj tifo për ta të hënën kundër Rusisë ”.

Ne nuk kemi ndaluar t’i kushtojmë mendimet tona Christianit, madje as për një moment, duke respektuar në heshtje një moment kaq delikat dhe personal.

Në të njëjtën kohë, megjithatë, shprehjet e dashurisë ishin të shumta, ato ishin të bukura dhe të natyrshme.

Dridhjet e frikës u kthyen në lehtësim gjatë këtyre ditëve të fundit. Dhe në emocione: fanella e madhe me numër 10 e treguar para Danimarkës kundër Belgjikës, në të njëjtin stadium si të shtunën. Loja ndaloi pas dhjetë minutash kur tifozët duartrokitën, si dhe lojtarët në fushë, përfshirë Romelu Lukaku. Pankartat, fanellat e treguara nga tifozët dhe ekipet kombëtare që të gjithë i kushtuan një mendim numrit tonë 24. Forca Chris, Inter dhe të gjithë interistët janë me ty!”, përfundon letra.

Previous ArticleNext Article