KreuCelebrity

Zbulohet arsyeja e fortë pse Dritan Shakohoxha i dha fund karrierës si komentator sportiv!

Komentatori dhe gazetari sportiv Dritan Shakohoxha pak ditë më parë tha se do t’i japë fund karrierës në televizion. Finalja e kampionatit europian që do të mbahet këtë të diel mes Italisë dhe Anglisë do të jetë edhe ndeshja që do të përmbyllë karrierën e Shakos si komentator sportiv.

Por cila është arsyeja që Shakohoxha të heqë dorë nga karriera e tij 30 vjeçare?

Sipas lapsi.al është mësuar se arsyeja e fortë që e detyroi gazetarin të “braktisë” atë që ai e cilësoi si dashurinë e madhe të jetës së tij është kandidimi në zgjedhjet e vitit të ardhshëm për kryetar të Federatës Shqiptare të Futbollit. Ky post aktulalisht mbahet nga Armando Duka.

Bordo
Gusht - No.61

SHKARKO VERSIONIN PDF