KreuFashion

Një tjetër kampione; Medalja e dytë për Kosovën në Lojërat Olimpike!

Flamuri i Kosovës është valëvitur sërish në Tokio teksa xhudistja Nora Gjakova ka marrë medalje Olimpike. Nora Gjakova siguroi medalje Olimpike pasi mposhti japonezen Tsukasa Jpnjoshidan.

Tani Nora në finale do të luftojë në duel mes një prej Xhesika Klimkait dhe Sara Leon Sisike për të triumfuar në medaljen e Artë.

Kujtojma që dy ditë më parë xhudistja tjetër nga Kosova Distria Krasniqi u shpall kampione bote duke i dhuruar Kosovës medalje ari.

Bordo
Gusht - No.61

SHKARKO VERSIONIN PDF