“Dua vetëm të jetoj”, aktorja e njohur luftë me kancerin e gjirit!

Nuk dorëzohet, pavarësisht se sëmundja vazhdon t`i rikthehet. Aktorja e famshme Shannen Doherty rrëfen sërish betejën e saj me kancerin e gjirit. “ Nuk dua të ankohem. Tashmë është bërë pjesë e jetës sime, dua vetëm të jetoj”, thotë 50 vjecarja. Ish “Brenda” e ‘Beverly Hills 90210’ thotë se ndjen përgjegjësinë t`i tregojë dhe të tjerëve se një person i sëmurë na gradën e katërt nuk është patjetër i “marrë fund”. “ Ka shumë si ne që janë shumë aktivë. Im shoq thotë gjithmonë se askush s`do ta besonte po të mos e dinte që unë vuaj nga kjo sëmundje”, thotë ajo ndërsa shprehet shumë mirënjohëse për cdo ditë që kalon në këtë jetë, duke e konsideruar veten me fat që është ende këtu.

Previous ArticleNext Article