Si do të jetë viti 2022 për secilën shenjë horoskopi!

Pas asaj që kaluam në vitin 2020 dhe 2021, a do të jetë viti 2022 më i mirë? Çfarë do të presësh nga ky ndryshim i vitit? Horoskopi i vitit 2022 do t’ju japë një pasqyrë të plotë të vitit, një përzierje të kohëve të mira dhe të këqija, dhe çfarë ka për ju astrologjia e vitit 2022.

Dashi

Mos u habitni kur të shihni një fillim të ngadaltë të 2022. Sidomos tremujori i parë. Mund t’ju duhet të mbani disa bagazhe nga e kaluara. Edhe pse Saturni është në Bricjap, ju mund t’i arrini qëllimet tuaja me shumë punë dhe durim. Duhet të mbroni karrierën tuaj, pasi ky kalim i Saturnit në Bricjap mund të jetë gjithashtu një burim telashesh. Ju sugjerojmë që të shmangni ndryshimet në karrierën tuaj gjatë tremujorit të parë pasi nuk është një kohë e favorshme për një ndryshim karriere. Bëni investime afatgjata pasi kjo mund t’ju mundësojë të bëni përparim në fitime dhe të ndërtoni prona. Më në fund, jini të sigurt pasi gjysma e dytë e 2022 mund të ketë një rritje të qëndrueshme të të ardhurave.

Demi 

Viti 2022 mund të fillojë me një shënim të mirë, kështu që ky është një lajm i mirë pikërisht në fillim të vitit, prandaj shfrytëzojeni sa më shumë. Mundohuni të planifikoni të gjitha aktivitetet tuaja në fillim të vitit pasi kjo është koha më e mirë për ju. Veprimet dhe arritjet tuaja mund të koordinohen mirë me njëra-tjetrën, gjë që më pas mund të jetë arsyeja për sukses dhe festë. Demët janë me fat këtë vit, dhe mund të jenë dëshmitarë të suksesit në vitin 2022. Disa prej jush ka të ngjarë të ndërmarrin iniciativa të reja në lidhje me punën dhe profesionin tuaj. Nisma pritet të sjellë rezultate shpërblyese. Pra, nëse keni hezituar të ndërmerrni ndonjë iniciativë, atëherë përpiquni të dilni nga guaska, pasi rezultati do të jetë i bukur!

 

Binjakët 

Një vit unik ju pret në 2022. Ky është një vit ku do të jeni më të orientuar drejt veprimit dhe do të ndiqni ëndrrat tuaja njëra pas tjetrës, njësoj si një qiell i pafund. Më në fund, mund të arrini një pikë ku mund të zbatoni gjithçka që keni mësuar në të kaluarën. Planifikimi është një nga mjetet më efektive në procesin e zhvillimit dhe progresit. Planifikimi ju bën më të fokusuar dhe më të qartë në arritjen e objektivit tuaj. Ndihmon gjithashtu në arritjen e qëllimeve tuaja në mënyrë efektive. Do ju japë një drejtim se ku po shkoni dhe gjithashtu do t’ju bëjë më të përgjegjshëm për ta përfunduar atë.

 

Gaforrja 

Pika e fokusit për gaforret këtë vit mund të jetë jeta personale, karriera, financat dhe prona. Të gjitha këto sfera do të ishin integrale dhe thelbësore, pasi ka shumë gjëra që do të ndodhin në të gjitha këto sfera të jetës. Gjithçka që ky vit kërkon nga ju është punë e palodhur, punë e palodhur dhe punë e palodhur, pasi viti mund të jetë shpërblyes për të gjithë ata që do të punojnë shumë dhe do të planifikojnë të kapërcejnë çdo moment historik. Mosveprimi ngjall dyshim dhe frikë. Veprimi ushqen besim dhe guxim. Nëse doni të mposhtni frikën, mos u ulni në shtëpi dhe mendoni për të. Dilni dhe merruni.

 

Luani 

2022 do të jetë një vit i orientuar drejt veprimit. Luanët këtë vit mund të fokusohen më shumë në veprim sesa në planifikim. Rezultatet e veprimeve tuaja do të jenë sipas përpjekjeve që do të bëni. Pra, mos veproni me nxitim ose pa mendje nëse doni rezultate të mira. Pra, lidhni rripin dhe futuni në aktivitete. Luanët dihet se janë të gjithë të parët kur bëhet fjalë për shpenzimet. Ata e duan një jetë të mirë luksoze dhe u pëlqen të shpenzojnë për sendet që i duan. Ju mund ta planifikoni vitin tuaj paraprakisht dhe të investoni para në aktivitete të ndryshme që do të përmirësonin fatin tuaj.

 

Virgjëresha 

Viti mund të ketë shumë ulje-ngritje për Virgjëreshën, qoftë nga jeta juaj profesionale dhe ajo personale. Mund të ndihmojë nëse mendoni dy herë përpara se të merrni një vendim. Konsultimi me familjen tuaj do të ishte gjithashtu një zgjidhje e përshtatshme. Nëse keni një mendim të dytë, flisni me personin që keni më shumë besim. Gjithashtu, besojini instinktit tuaj, mos lini poshtë asnjë mendim. Mendoni për këtë me kujdes dhe më pas zbatoni vendimin vrullshëm, merrini gjërat shtruar.  Mund të ketë mundësi të mira që mund t’ju vijnë. Ju duhet t’i identifikoni ato dhe të vlerësoni çdo mundësi.  Gjithashtu, përpiquni t’i shihni të gjithë ata përmes një spektri rritjeje dhe t’i doni ata kundër njëri-tjetrit.

 

Peshorja 

Viti 2022 mund të jetë progresiv dhe mbështetës në shumë mënyra. Aftësia juaj për të eksperimentuar mund të jetë një ndihmë për ju. Eksperimentimi është një cilësi që mund t’ju bëjë të dalloheni në turmë.

Eksperimentimi ndihmon në uljen e përpjekjeve dhe kostos në vend që të bëhet në mënyrën e zakonshme. Përveç kësaj, ajo gjeneron kuriozitet dhe u jep jetë ideve të reja. Të qenit i hapur ndaj risive të reja do e bëjë vitin 2022 për ju shumë pozitiv dhe me plot njerëz të rinj që do të hyjnë në jetët tuaja, por mos harroni gjithmonë të keni kujdes sepse jo të gjithë ju duan të lumtur. Dashuria do të lulëzojë këtë vit dhe shumë nga ju do e gjejnë veten në një dashuri të re ose një rikthim tek i vjetri.

 

Akrepi 

Në vitin 2022, niveli juaj i ankthit mund të jetë i lartë, pasi mund të përjetoni lehtësi relative duke u futur rregullisht në rutinën tuaj të përditshme. 2022 do të jetë një vit ku mund t’ju duhet të ushqeni mendjen tuaj. Është thelbësore që ta ushqeni atë me zakone të shëndetshme si leximi i një libri të mirë, praktikimi i meditimit dhe të qenit aktiv në një komunitet me njerëz të të njëjtit mendim dhe pëlqim. Ju këshillojmë të mos mbivlerësoni aftësitë tuaja pasi mund t’ju çojë në disa gabime. Pra, qëndroni të qetë dhe mendoni mirë përpara se të mburreni me aftësinë tuaj për të eksperimentuar, pasi ka gjasa që ju të gaboni.

 

Shigjetari 

Kur viti 2022 diskutohet për njerëzit e Shigjetarit, atëherë mund të duhet të mbahen mend mundësitë ose pikat e mëposhtme. Më e rëndësishmja se aftësia juaj për të eksperimentuar mund t’ju bëjë të aftë të zgjidhni një buxhet sipas skemës së re. Kjo do të thotë se financat mund të jenë një fushë të cilën pa dyshim do ta kontrollonit në kohën e duhur. Kështu, pozicioni juaj financiar mund të jetë më i qëndrueshëm dhe madje i fortë. Kjo mund të vijë pas një pune të vështirë që mund të keni bërë gjatë vitit të kaluar. Në punë mund të fitoni vlerësimin e eprorëve. Prandaj, siç u këshillua më herët, qëndroni larg thashethemeve në zyrë dhe fokusohuni vetëm në pozicionin dhe performancën tuaj.

 

Bricjapi

Kur diskutohet 2022, tërheqja juaj drejt bukurisë dhe harmonisë mund t’ju sjellë pranë situatave të reja. Kjo mund t’ju bëjë të ndiheni më të relaksuar dhe më efikasë. Një ndjenjë gëzimi mund t’ju mbushë këtë vit. Bukuria dhe tërheqja mund të mos lidhen vetëm me një gjë. Mund të jetë e prekshme dhe e përhapur në spektra të ndryshëm. Mund të lidhet me çdo gjë. Mund të jetë në lidhje me artin, arkitekturën, apo edhe lidhur me një vend të ri dhe të bukur ku mund të udhëtoni. 2022 mund të ketë disa rezultate të përziera për shumicën prej jush. Por, nga ana tjetër, durimi, këmbëngulja, përkushtimi dhe natyra e qëllimshme mund ta bëjnë më të lehtë për ju që të merreni me problemet tuaja dhe të tjerët.

 

Ujori 

Këtë vit, mund të shihni harmoninë si fjalë kyçe për ju. Ju do të ndiqni me të vërtetë parimet e paqes dhe kjo ka të ngjarë t’ju ndihmojë në përpjekjen tuaj. Më tej, në punë ose në shtëpi ose me miqtë, ose me parukierin tuaj, të gjithë ata që takoni këtë vit, mund të vazhdoni të përhapni gëzimin dhe lumturinë tuaj, falë parimeve të harmonisë që do të ndiqnit këtë vit. Vetëm sigurohuni që të mos pranoni të humbisni askënd për shkak të injorancës pasi kjo mund t’ju heqë rëndësinë në ditët në vijim. Durimi, këmbëngulja, përkushtimi dhe natyra juaj e qëllimshme mund ta bëjnë më të lehtë për ju të përballeni me problemet tuaja dhe të tjerët. Impulsi juaj për të nxjerrë në pah idetë tuaja mund të sjellë qasje të kundërta ndaj jush.

 

Peshqit

Mos u ndjeni të lënë anash, Peshq. Ju keni fuqinë dhe forcat tuaja për t’ju mbajtur mbi të tjerët. Herë pas here, lindin situata ku mund të shqetësoheni shumë shpejt këtë vit. Ju e gjeni veten në një gjumë letargjik, një divan dhe nuk keni energji për ta paraqitur veten ashtu siç e keni bërë më parë. Madje mund t’ju mungojë lloji karizmatik i burrit apo gruas që ishit atëherë. Kjo mund të jetë e vështirë për t’u përballur me të, por nëse jeni të mençur për të trajtuar skenarin, rezultati do të ishte i mahnitshëm dhe do të bënit përparim të mirë. Peshq, ju jeni një dëgjues i mirë. Ju madje keni talentin e fshehur për të ditur se diçka nuk shkon përpara se dikush të mendojë t’ju tregojë.

 

Previous ArticleNext Article