20.5 C
Tirana
E enjte, 8 Qershor, 2023
spot_imgspot_img

Mbretëresha Elizabeth vijon të ketë probleme shëndetësore!

Mbretëresha Elizabeth II është tërhequr nga hapja shtetërore e parlamentit të Mbretërisë së Bashkuar për shkak të një problemi shëndetësor, konfirmoi Buckingham Palace të hënën.

Në një deklaratë të lëshuar në prag të hapjes shtetërore të së martës, e njohur si fjalimi i mbretëreshës, pallati tha se mbretëresha vazhdon të ketë probleme shëndetësore dhe në konsultim me mjekët e saj ka vendosur pa dëshirë që mos marrë pjesë në hapjen shtetërore të parlamentit”.

Djali i saj Princi Charles do të lexojë fjalimin e mbretëreshës duke përcaktuar planet legjislative të qeverisë në emër të saj. Kjo do të jetë hera e parë në 59 vjet që monarku nuk merr pjesë në ceremoni.

 

Mbretëresha është detyruar të tërhiqet nga një sërë angazhimesh të fundit për shkak të shqetësimeve shëndetësore dhe problemeve të lëvizshmërisë.

Monarku gjithashtu u infektua me coronavirus në shkurt. Duke folur në prill, mbretëresha tha se virusi e kishte lënë atë të ndjehej “shumë e lodhur dhe e rraskapitur”.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit