Ja shuma marramendëse që Dolce & Gabbana fitoi nga dasma e Kourtney Kardashian dhe Travis Barker!

Ja shuma marramendëse që Dolce & Gabbana fitoi nga dasma e Kourtney Kardashian dhe Travis Barker!

Kourtney Kardashian dhe Travis Barker zhvilluan dasmën e tyre në Portofino, duke rrëmbyer vëmendjen e mediave në mbarë botën.


Dolce & Gabbana ishte fituesi më i madh në dasmën luksoze të çiftit të famshëm. Marka luksoze italiane ishte gjithandej në dasmën e çiftit në Portofino fundjavën e kaluar. Kourtney dhe Travis kaluan kohë në jahtin e stilistëve dhe shkëmbyen premtimet në Villa Olivetta në pronësi të Dolce & Gabbana.

Dolce & Gabbana veshën jo vetëm nusen dhe dhëndrin, por edhe të gjithë familjen Kardashian-Jenner në dasmë. Kompania ka fituar nga dasma një shumë të madhe prej 25,4 milionë dollarë në vlerën e ndikimit në media, sipas Launchmetrics, më shumë se gjysma e totalit prej 47 milionë dollarësh të gjeneruar nga ngjarja deri më tani.

“Vlera e ndikimit në media është mënyra se si ne i caktojmë një vlerë monetare performancës së markës. Kjo llogarit vlerën e çdo postimi, çdo ndërveprimi, çdo artikulli”, tha për “Page Six Style” Alison Bringé, CMO e Launchmetrics

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article