Pas shuplakës në Oscar Will Smith fiton çmimin e rëndësishëm!

Will Smith mori një tjetër vlerësim për performancën e tij në King Richard tre muaj pasi incidentit në Oscars. Në BET Awards të së dielës, Smith fitoi aktorin më të mirë për dramën sportive, e cila gjithashtu fitoi filmin më të mirë, megjithëse ai nuk mori pjesë në shfaqjen e çmimeve për të pranuar fitoren personalisht.

Aktorët e tjerë në kategori (që përfshin edhe shfaqje televizive) ishin Adrian Holmes dhe Jabari Banks për Bel Air, Anthony Anderson për Black-ish, Damson Idris për Snowfall, Denzel Washington për Tragjedinë e Makbethit, Forest Whitaker për Respect dheGodfather of Harlem dhe Sterling K. Brown për This Is Us.

Smith gjithashtu fitoi më parë një çmim BAFTA, Golden Globe, NAACP Image Award, SAG Award, Critics Choice Award dhe Oscar për King Richard, në të cilin ai luan tenistin babain e Serena Williams Richard Williams.
Fitorja e tij e madhe Oscar u la në hije kur ai doli në skenë dhe goditi Chris Rock pasi komediani bëri një shaka për gruan e tij Jada Pinkett Smith e cila vuan nga alopecia. Will shpjegoi në një deklaratë ditë më vonë se ai “reagoi emocionalisht”.

“Dëshiroj të të kërkoj falje publike, Chris. Unë isha jashtë linjës dhe gabova. Jam i turpëruar dhe veprimet e mia nuk ishin tregues i burrit që dua të jem. Nuk ka vend për dhunë në një botë dashurie. dhe mirësinë”, shtoi aktori duke dhënë gjithashtu  dorëheqjen nga Akademia, e cila më pas e ndaloi atë të merrte pjesë në ceremonitë e tyre për 10 vitet e ardhshme.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article