Medalje ari për Shqipërinë/ Abakarov shpallet kampion bote në mundje

Zelimkhan Abakarov i ka dhuruar Shqipërisë medaljen e parë të artë në sportin e mundjes në një kampionat botëror.

Ai u shpall kampion bote duke munduar amerikanin Thomas Patrick Gilman në ndeshjen e zhvilluar në kampionatin botëror të mundjes që po zhvillohet në Beograd.

Lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetet sociale Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH) ky e cilëson këtë fitore të jashtëzakonshme, sepse për herë të parë në mundje, një sportist shpallet kampion bote për Shqipërinë.

Një super performancë, emocionuse dhe e mirëmenduar nga sportisti jonë.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article