12.5 C
Tirana
E diel, 26 Mars, 2023
spot_img

Shakira akuzohet për plagjiaturë për këngën e saj të re me Bizarrap!

Orët e para që kur Bizarrap dhe Shakira publikuan këngën “Music Session #53” kanë qenë të furishme. Reagimet për ‘gjuajtjet’ ndaj Gerard Pique dhe Clara Chia janë të vazhdueshme. Suksesi është i padiskutueshëm dhe megjithatë ka lindur një polemikë që mund të ‘njollosë’ goditjen e kolumbianes me producentin argjentinas. Ka një akuzë për plagjiaturë që mund ta kthejë situatën.

Është një çështje e re që i shtohet listës së gjatë të polemikave me të cilat Shakira po përballet që nga viti i kaluar: një gjyq me autoritetet tatimore dhe një kërkesë për burg, problemet e kujdestarisë me fëmijët e saj me Pique dhe tani një pretendim për plagjiaturë të supozuar. Ankesa ka ardhur përmes rrjeteve sociale nga Briella, e cila ka ndarë dy fragmente nga Sesioni Muzikor #53 dhe këngën e saj ‘Solo tu’, të cilën e publikoi në qershor të 2022-shit.

 

Shkalla e parë i referohet një pjese ku Shakira këndon “Just like you”, duke iu referuar ish-lojtarit dhe partneres së tij të re, Clara Chia. Në të njëjtën kohë, Briella ka luajtur një klip ku këndon “Only you “. E vërteta është se ngjashmëria mes tyre është e habitshme. Mirëpo, rasti nuk ndalet me kaq, por artistja venezueliane ka krahasuar një pjesë tjetër të hiteve të saj, ku meloditë rezultojnë të jenë shumë të ngjashme.

Polemikat nuk kanë mbaruar dhe vetëm pak minuta pasi Briella bëri postimin e saj, përdoruesit e rrjeteve sociale e kritikuan pa mëshirë këngëtaren. “Ne ju shpjegojmë se si funksionon kjo, Reyna,” shkroi Yum në Twitter së bashku me një video. Në të shihet se ritmi i ‘Only you’, në fakt ngjan edhe me shumë këngë të tjera të publikuara gjatë 20 viteve të fundit.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit