12.5 C
Tirana
E diel, 26 Mars, 2023
spot_img

Kjo është bukuroshja nga SHBA që rrëmbu kurorën e Miss Univers

 Miss Universe u kurorëzua në New Orleans nga 84 mbretëreshat e bukurisë që hynë në konkurs. Harnaaz Sandhu, përfaqësuesja nga India dhe titullarja e vitit të kaluar, kurorëzoi R’Bonney Gabriel nga SHBA si Miss Universe. Vendi i dytë shkoi për Andreina Martinez Founier nga Republika Domenikane ndërsa vendi i tretë ishte Amanda Dudamel nga Venezuela.

Nata nisi me 16 konkurrentët më të mirë që u zbuluan pas një konkursi paraprak. Top 16 ishin: Ashley Cariño (Puerto Rico), Mideline Phelizor (Haiti), Monique Riley (Australi), Andreina Martinez Founier (Republika Dominikane), Payengxa Lor (Laos), Ndavi Nokeri (Afrika e Jugut), Telma Madeira (Portugali), Amelia Tu (Kanada), Alessia Rovegno (Peru), Tya Jané Ramey (Trinidad & Tobago), Gabriëla Dos Santos (Curacao), Divita Rai (Indi), Amanda Dudamel (Venezuela), Alicia Faubel (Spanjë), R’Bonney Gabriel ( SHBA) dhe María Fernanda Aristizábal (Kolumbi).

Pas konkurrencës së mbretëreshave të bukurisë me fustane mbrëmje dhe kostume banje, Top 5 u zgjodhën si më poshtë: Amanda Dudamel (Venezuela), R’Bonney Gabriel (SHBA), Ashley Cariño (Puerto Rico), Gabriëla Dos Santos (Curacao). ) dhe Andreina Martinez Founier (Republika Domenikane). Pas një raundi pyetjesh, Top 3 u zbuluan se ishin Andreina Martinez Founier (Republika Dominikane), R’Bonney Gabriel (SHBA) dhe Amanda Dudamel (Venezuela).

Disa nga çmimet e dhëna gjatë gjithë natës përfshinin Miss Congeniality e cila iu dha Sofia Depassier nga Kili, Çmimi Social Impact shkoi për Anna Sueangam-iam nga Tajlanda dhe Viktoria Apanasenko nga Ukraina mori çmimin Spirit of Carnival. Gjithashtu u njoftua se edicioni i ardhshëm i konkursit Miss Universe do të mbahet në El Salvador. Shqipëria në konkurim përfaqësohej nga Deta Kokomani, por fatkeqësisht nuk mori asnjë çmim.

FOTO/ Bukuroshja nga SHBA rrëmben kurorën e Miss Univers
easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit