5.5 C
Tirana
E premte, 31 Mars, 2023
spot_imgspot_img

Hileja e ekspertes së grimit për një lëkurë me pamje perfekte! 

Rebecca Restrepo, një nga ekspertët më popullore të në botë, ka zbuluar mënyrën tmerrësisht të thjeshtë për një lëkurë që shkëlqen për së largu! 

Në të vërtetë, të gjithë e dimë që uji është i rëndësishëm në trajtime e bukuri, dhe është një çelës për lëkurë të mirë e të hidratuar, por paska dhe një marifet shtesë që e përfshin, të cilin nuk e kishim dëgjuar më parë.  

Këshilla e Rebecca-s është që në kremin tuaj pudër të shtoni një pikë uji para se ta aplikoni në fytyrë – kështu arrihet një bazë më e njomë dhe dukje më e shkëlqyer e saj. 

Më e mira është që kremin pudër ta hidhni më parë në dorë dhe në të të përzieni një pikë ujë, pastaj me sfungjer apo me gishta ta hapni në fytyrë.  

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit