KreuCelebrity

Përpjekja e pasuksesshme e Gerard Pique për t’u rikthyer me Shakirën!

Ndarja mes Gerard Pique dhe Shakira ishte një nga historitë më të famshme të vitit 2022, pasi futbollisti e la këngëtarin dhe u largua nga shtëpia e tyre familjare. Megjithatë, tani është sugjeruar se Pique mund të jetë përpjekur të rikthehet me Shakira-n pasi u pendua për vendimin e tij.

Në fakt, hiti i fundit i këngëtares, ‘BZRP Music Sessions #53’, e ka lënë të kuptohet këtë me rreshtin që thoshte “Nuk po kthehem te ti, as nëse më qan apo më lutet”. Ndërsa kjo linjë mund ose nuk mund të ketë qenë duke iu referuar një përpjekjeje të vërtetë të Pique, një raport nga gazetari i Univision, Jordi Martin i ka shtuar më shumë këto thashetheme.

Ai pohoi se burime pranë Shakirës kanë deklaruar se futbollisti vendosi t’i jepte fund lidhjes në prill të vitit 2022, por një muaj pasi u largua nga shtëpia e familjes ai u përpoq ta bindte kolumbianen të harronte gjithçka dhe të kthehej në normalitet.

“Pique u pendua që la Shakira dhe vendosi të provojë përsëri”, zbuloi Jordi Martin. Por, pasi kjo nuk ishte një mundësi, Pique u nis për të filluar jetën e tij të re me Clara Chia.

Kujtojmë që një nga arsyet që Shakira zbuloi tradhtinë e Pique ishte kavanozi i reçelit. Këngëtarja duket se e adhuron reçelin, por ish-partneri dhe babai i dy fëmijëve të saj, e urrente. Shakira kishte vënë re një rënië drastike të sasisë së recelit të saj të preferuar në kavanozin që mbante për vete. Ajo e dinte se Pique nuk e konsumonte kurrë, por duket se studentja me të cilën ai po e tradhtonte, Clara Chia Marti, e adhurontenjë fetë bukë të thekur me recel në mëngjes.

 

Revista Bordo
No. 43

SHKARKO VERSIONIN PDF