11.5 C
Tirana
E martë, 21 Mars, 2023
spot_img

Vuani nga ankthi? Hiqni dorë menjëherë nga këto produkte!

Shumë persona në mbarë botën që vuajnë prej ankthit në mënyrë të vazhdueshme. Sipas specialistëve personat që vuajnë nga ankthi nuk duhet të konsumojnë kafeinë pasi ajo ndikon negativisht në gjendjen e tyre.

Sasia e lartë e kafeinës në organizëm mund të shkaktojë aritmi dhe të përkeqësojë situatën e këtyre personave.

Nga ana tjetër, jo vetëm kafja por edhe alkooli e duhani duhen eleminuar nga personat që vuajnë nga ankthi, për më tepër nëse janë duke marrë medikamente për problemin e tyre.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit