KreuCelebrity

Vajza e Elvis Presley paguante 400 000 dollarë në muaj për kurim!

Lisa Marie Presley humbi jetën për shkak të një arresti kardiak. Lisa Marie u gjet pa ndjenja nga shërbyesja e saj dhe thirri një ambulancë, ndërkohë që Danny Keough, ish-bashkëshorti i tij kreu CPR derisa mbërritën mjekët. Ashtu si Elvis Presley edhe si vajza, Lisa Marie Presley, gjithashtu luftuan me varësinë e alkoolit dhe me ilaçet e depresionit.

Një burim i brendshëm pohon se “Lisa Marie tha se do të vdiste nëse nuk do të merrte ndihmë” në 2016 pas ndarjes së saj nga ish-bashkëshorti.  “Ajo ka një ekip privat detoksifikimi për 400,000 dollarë në muaj dhe të gjithë mjekët shkojnë në lagjen e saj,” pohoi një burim tjetër. Priscilla Presley ishte e preokupuar me luftën e vajzës së saj kundër varësisë dhe “e vizitoi atë më shumë se një herë” sipas Radar, burimet pohuan se varësia e saj filloi përpara se të ndahej nga Michael Jackson duke pretenduar se kishte “dhimbje torturuese shpine”.

Të tjerët pretendojnë se “skandali i tmerrshëm me bashkëshortin e saj [Michael] duke abuzuar me financat e saj” e bëri jetën shumë të vështirë për të. Lisa Marie Presley filloi të përdorte drogë kur ishte 13 vjeçe deri në moshën 17 vjeç, kur pati një rikthim në jetesën e saj. Fëmija i vetëm i Elvis shkoi në programin e Kishës së Scientologjisë pasi ajo festoi për 72 orë rresht dhe u zgjua me njerëz në dysheme.

“Kokainë, qetësues, pije, të gjitha në të njëjtën kohë… Nuk e di se si e kam jetuar”, tha Lisa Marie. “U zgjova një ditë me një bandë njerëzish në dysheme. Shkova me makinë në Kishën e Scientology dhe thashë: “Dikush…duhet të mëndihmojë tani”.

Revista Bordo
No. 43

SHKARKO VERSIONIN PDF