KreuCelebrity

Festat e Shakirës detyrojnë prindërit e Piques të largohen nga shtëpia!

Që kur ndarja përfundimtare e Shakirës dhe Gerard Pique u bë publike në mesin e vitit 2022, ka pasur disa pika debati mes çiftit dhe të afërmve të tyre. Ka pasur disa grindje, si kënga tashmë famëkeqe e kolumbianes, “BZRP Music Sessions #53, dhe gërmimet e bëra për ish-lojtarin e Barcelonës dhe ish-vjehërrit e saj. Sipas Socialite, prindërit e ish-mbrojtësit të Barcelonës po mendojnë të lëvizin në shtëpi për shkak të festave të vazhdueshme të këngëtares. Ata ende jetojnë pranë shtëpisë ku Shakira dhe Pique rrisnin bashkë fëmijët e tyre, para se ai të shpërngulej.

Javët e fundit ka pasur disa probleme, si për shembull kur nëna e Pique-s u bë e ditur se artistja kishte një figurë të madhe shtrige në ballkonin e saj dhe synonte në drejtim të shtëpisë së atyre që dikur ishin vjehërrit e saj.U dëgjua edhe kënga e saj e re me zë të lartë, aq sa prindërit e Pique do ta kishin dëgjuar nga shtëpia e tyre.

Gazetari Marc Leirado ka shpjeguar tani në Socialite se Montserrat dhe Joan, prindërit e Piques, janë lodhur nga festat e Shakirës. Mesa duket kolumbianja ka mbajtur disa festa së fundmi, si në datën 2 shkurt kur festoi ditëlindjen.

Situata mes Shakirës dhe ish-familjes së saj është gjithnjë e më e tensionuar dhe, sipas Telecinco, prindërit e ish-mbrojtësit të Barcelonës po mendojnë për një lëvizje. Mirëpo, këto plane janë ende në ajër, pasi këngëtarja pritet të kalojë shumë shpejt në Miami. Madje, kjo nuk ka ndodhur ende për shkak të gjendjes shëndetësore të babait të saj, i cili po kalon disa probleme që kanë bërë që Shakira të qëndrojë në Spanjë.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF