KreuCelebrity

Selena Gomez publikon foto pa pikë grimi, dhe duket kaq bukur!

Aktorja Selena Gomez vendosi t’i bashkohet artistëve të tjerë të ndryshëm që kanë vendosur të jenë natyral duke postuar foto të tyre pa filtra apo grim në rrjetet sociale. Artistja e njohur, e cila zotëron linjën e grimit Rare Beauty, ka publikuar një sërë fotosh për të nxjerrë në pah pamjen e saj natyrale dhe postimi i saj ka nxitur reagimin e menjëhershëm të ndjekësve.

Selena ka marrë një sërë komentesh pozitive në llogarinë e saj në Instagram, ku duken fotot e aktores që tregon fytyrën e saj pa grim. 30-vjeçarja tregon edhe një herë besimin që ka te vetja, pasi është një avokate e madhe e dashurisë për veten.

 

 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

Selena njoftoi disa javë më parë se kanë filluar xhirimet e sezonit të tretë të serialit ‘Only Murders in the Building’, ku ajo luan në serialin e njohur së bashku me aktorët Steve Martin dhe Martin Short. Duke postuar fotot e pafiltruara, Selena iu bashkua një grupi të famshëm si Lady Gaga, Kim Kardashian dhe Cindy Craëford, të cilat kanë vendosur të tregojnë bukurinë e tyre natyrale, pa filtra dhe grim.

Të gjithë ishin të gatshëm të tregonin haptas aspektet e zakonshme të trupit të femrës, si p.sh. strijat apo ndonjë lloj tjetër të “mospërsosmërisë” natyrore.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF