5.5 C
Tirana
E premte, 31 Mars, 2023
spot_imgspot_img

Sanremo 2023: veshjet më të mira në skenën e Festivalit!

Më në fund ka nisur edicioni i 73-të i festivalit më të pëlqyer të këngës italiane Sanremo dhe java pritet të jetë e mbushur me këngë, monologje, polemika dhe padyshim pamje shumë të veçanta. Moda është tashmë një pjesë integrale e Festivalit, i cili prej dekadash ka sjellë trende të cilat janë pëlqyer pafund nga publiku. Nuk ka përjashtime edhe këtë edicion, ku së bashku me këngët edhe shumë marka konkurrojnë.

Çdo mbrëmje i kemi sytë të kthyer nga skena për të zbuluar se çfarë kanë veshur emrat e njohur në takimin vjetor në Ariston. Le të fillojmë me mbrëmjen e parë, atë të debutimit të shumëpritur të Chiara Ferragni përkrah Amadeus dhe Gianni Morandi.  Mbrëmja e dytë ishte mes klasikëve të mëdhenj dhe eksperimenteve moderne. Në natën e dytë në skenën e Ariston u ngjit si bashkëprezantuese Françeska Fagnani.

Pamjet e personalizuara Dior të Chiara Ferragni të mbrëmjes së parë janë larg për prezantuesen e Beasts, përzgjedhja e saj ishte Giorgio Armani që shkon në mënyrë perfekte me stilin Sanremo. Pranë saj, Paola & Chiara shkëlqyen me fustane argjendi Dolce&Gabbana. Por sigurisht që nuk mbaron me kaq, në skenë u ngjitën edhe Tananai, Lazza, Shari e shumë emra të tjerë..

Nata e dytë e Sanremo:


 

Nata e parë e Sanremo:

 

 

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit