0.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Mars, 2023
spot_imgspot_img

Plot 1.3 miliardë dollarë; Shkarkimi i Kanye West po i kushton miliarda Adidasit!

Pasojat e veprimeve të Kanye West tashmë kanë filluar të ndikojnë në Adidas. Marka e veshjeve sportive pushoi Kanye West, pasi komentet e tij antisemitike u bënë publike. Ata nuk vonuan dhe ndërprenë kontratën e tyre me markën Yeezy dhe nuk u interesuan për produktet me atë markë që nuk ishte shitur deri në atë moment. Në total, produktet Yeezy që ata kanë në magazinë vlejnë 1.3 miliardë dollarë.

Në vend që të përpiqet të shesë të gjithë atë aksion me çmime të mëdha zbritjeje, Adidas vendosi të fshijë plotësishtgjithçka, sepse ata nuk do të tolerojnë sulmet e Kanye West kundër njerëzve. Ata janë të gatshëm të humbasin 1.3 miliardë dollarë dhe të riciklojnë të gjitha ato materiale në mënyrë që të prodhojnë produkte të reja pa markën Yeezy në to.

Aksionet e kompanisë ranë me më shumë se 11% të premten, sipas Fortune. Kujtojmë që shumë kompani të tjera janë ndarë me Kanye West pas sulmeve të tij.

Pas gjithë kësaj rrëmuje në të cilën është përfshirë Kanye West, zhvillimi i fundit është se po përpiqet të shijojë martesën e tij të fundit dhe të përpiqet të jetë një baba i mirë për fëmijët e tij. Në të ardhmen e afërt, askush nuk pret që Kanye West të lidhet me ndonjë korporatë të madhe. Modelet e tij Adidas ishin disa nga më revolucionarët e epokës moderne në kulturën e atleteve.

 

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit