5.5 C
Tirana
E premte, 31 Mars, 2023
spot_imgspot_img

Ndërron jetë ylli i “Queer Eye” Tom Jackson në moshën 63-vjeçare!

I ftuari i Queer Eye, Tom Jackson, ka vdekur në moshën 63-vjeçare, ka konfirmuar llogaria zyrtare e emisionit në Instagram, “Me zemër të rëndë i themi lamtumirë një anëtari të familjes sonë Queer Eye. U prefsh në paqe, Tom Jackson”.

Një nekrologji në internet për Jackson konfirmoi se ai vdiq më 3 mars pasi humbi betejën e tij me adenokarcinomën metastatike. Adenokarcinoma është një kancer që fillon në gjëndrat që rreshtojnë brendësinë e organeve, sipas faqes së internetit të City of Hope.

Pasi përhapet në pjesë të tjera të trupit, quhet metastatik. Sipas nekrologjisë së tij, Jackson lindi në Ashland, Kentucky, më 20 dhjetor 1959. Ai la pas vajzën e tij, Katie Phelps, dy nipër, Chandler dhe Ëatson Phelps dhe dy motrat e tij. Tom-it i pëlqente absolutisht të ishte një Papaë për dy nipërit e tij, të cilët ishin krenaria dhe gëzimi i tij.

Tom, i cili jetonte në Gjeorgji të SHBA-së, e konsideroi paraqitjen e tij në “Queer Eye” si “një moment kryesor i jetës së tij”, “Ai e shijoi famë dhe ndau përvojën e tij me këdo që donte ta dëgjonte”.

Gjatë paraqitjes së tij në “Queer Eye”, Tom foli për jetën me lupus dhe dashurinë e tij për ish-gruan Abby Parr, me të cilën ai vazhdoi të ribashkohej pas shfaqjes, megjithëse u ndanë përsëri një vit më vonë.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit