KreuArt

20 vjet pas ndarjes, Tom Cruise nuk shkon në Oscar për shkak të Nicole Kidman!

20 vjet pas ndarjes, Tom Cruise nuk shkon në Oscar për shkak të

20 vjet pas ndarjes, dhe Tom Cruise ende nuk guxon të përballet me ish gruan e tij, Nicole Kidman? Aktori i “Top Gun: Maverick” mungoi në ceremoninë e ndarjes së cmimeve Oscar 2023, pavarësisht se filmi u nominua për gjashtë të tilla.

Sipas Daily Mail, Tom ka dashur të shmangte një “përplasje të vështirë” me Kidman nga e cila u divorcua më shumë se dy dekada më parë. “Tom nuk ishte aty sepse Nicole ishte prezente dhe ai nuk donte një përplasje”, tha një burim per gazetën e njohur britanike.  

Dyshja u martua më 24 dhjetor 1990. Ata nuk patën bashkë fëmijë, por adoptuan dy të mitur; Isabellan, tani 29 vjeç dhe Connor, sot 27 vjeç, të cilët thuhet se janë të dy anëtarë të Kishës së Scientology, si babai i tyre, Cruise.

Cruise bëri kërkesë për divorc në shkurt 2001, duke përmendur “ndryshimet e papajtueshme të karakterit mes tyre”. Ky veprim e la aktoren e “Big Little Lies” në “një shok” të plotë, ndërsa fansat dyshuan se shkaku i vërtetë i shembjes së martesës së tyre ishte fakti që aktorja refuzoi të bëhej pjesë e Scientologist. “Ajo e di përse dhe unë e di përse ne u divorcuam”,u shpreh Tom për Vanity Fair në 2013, duke u zotuar se do ta mbajë të fshehtë arsyen. “Ajo është nëna e fëmijëve të mi dhe i uroj më të mirën”, shtonte ai.

Tags:

Home Art

Revista Bordo
No. 43

SHKARKO VERSIONIN PDF