23.5 C
Tirana
E martë, 30 Maj, 2023
spot_imgspot_img

Vjen në jetë Aurelia; Mark Zuckerberg bëhet baba për herë të tretë!

Mark Zuckerberg dhe Dr. Priscilla Chan njoftuan të premten se vajza e tyre e tretë erdhi në jetë. “Mirë se erdhe në botë, Aurelia Chan Zuckerberg!” ka shkruar çifti përkrah një postimi në Instagram, “Ti je një bekim”. Zuckerberg dhe partnerja e tij, ish-shoqja e tij e klasës në Universitetin e Harvardit, mirëpritën më parë vajzat Max, 7 dhe August, 5, respektivisht në 2015 dhe 2017.

Sipërmarrësi, 38 vjeç, përmendi të vegjlit në postimin e tij në Instagram në shtator 2022, duke njoftuar shtatzëninë e gruas së tij 38-vjeçare. “Shumë dashuri”, shkroi Zuckerberg një selfie të buzëqeshur me dorën e tij në barkun e rrumbullakosur të Chanit.

“Jam e lumtur të ndaj që Max dhe August do të kenë një motër tjetër vitin e ardhshëm!”. Çifti u takua në vitin 2003 në një festë të përbashkët. Çifti u martua në vitin 2012 dhe Zuckerberg e quajti Chan si pjesën “më të rëndësishme” të jetës së tij në një fjalim fillestar në Alma Mater pesë vjet më vonë.

Ndërsa përpiqeshin të krijonin familje ata humbën tre fëmijë nga abortet. Zuckerberg i quajti humbjet e shtatzënisë “një përvojë të hidhur” në një postim në Facebook të vitit 2015.

“Gjëja për të cilën jam më shumë krenar dhe gjëja që më sjell më shumë lumturi është familja ime”, u shpreh ai në vitin 2017.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit