24.5 C
Tirana
E martë, 6 Qershor, 2023
spot_imgspot_img

Pas vajzës së tij, ylli i futbollit zbulon se edhe ai është autik!

Futbollisti James McClean ka zbuluar se është diagnostikuar me autizëm. Lojtari i Wigan Athletic e zbuloi lajmin në llogarinë e tij në Instagram në një postim për vajzën e tij për Javën e Ndërgjegjësimit për Autizmin. Ai vendosi të zbulojë lajmin në mbështetje të vajzës së tij, Willow-Ivy, e cila u diagnostikua katër vjet më parë.

“Siç e dini të gjithë, vajza ime Willow-Ivy është autike”, ka shkruar ai në Instagram. “Katër vitet e fundit kanë ndryshuar jetën në mënyrën më të mahnitshme, por edhe shumë vështirë ndonjëherë, pasi babai i saj e shikonte atë duke kapërcyer kaq shumë pengesa në jetën e saj dhe duke mësuar se si të menaxhojë sfidat me të cilat përballet çdo ditë.

“Sa më shumë që Erin dhe unë mësuam për autizmin, aq më shumë filluam të kuptonim se isha shumë i ngjashëm me Willow në më shumë mënyra sesa mendonim. Unë shoh aq shumë tipare të vogla tek ajo, saqë i shoh tek vetja, ndaj vendosa të shkoj dhe të bëj një vlerësim ASD.

“Duke pasur një diagnozë, ndjej se është koha ta ndaj publikisht. E kam bërë këtë për Willow-Ivy, për t’i bërë të ditur se e kuptoj dhe se të qenit autik nuk duhet ta pengojë kurrë të arrijë qëllimet dhe ëndrrat e saj. Vajza e babit”, shkruan ai.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit