16.5 C
Tirana
E mërkurë, 31 Maj, 2023
spot_imgspot_img

I lexuan buzët: Komenti “acid” që Harry bëri gjatë kurorëzimit të të atit! 

Të shtunën, më 6 maj, u zhvillua ceremonia e kurorëzimit të mbretit Charles III, një ngjarje historike për familjen mbretërore britanike. Harry, djali i madh i monarkut, ishte i pranishëm në Westminster Abbey. Ai nuk kishte asnjë rol në ceremoninë e kurorëzimit, por mori pjesë si një spektator i thjeshtë. Harry shikonte nga rreshti i tretë dhe ishte ulur mes bashkëshortit të Princeshës Eugenie, Jack Brooksbank dhe Princeshës Alexandra, kushërira e mbretëreshës së ndjerë Elizabeth II.

Në një moment, kamerat e kapën duke folur me bashkëshortin e Princeshës Eugenie. Jeremy Freeman, një lexues buzësh dhe ekspert i gjuhës së trupit, zbuloi se çfarë besohet se i tha Harry Jack Brooksbankut. 

Sipas ekspertit të cituar nga The Sun, Harry është ankuar për mënyrën se si po trajtohej ndërsa përgatitej të merrte pjesë në kurorëzimin e babait të tij. “Jam mërzitur nga mënyra se si më trajtojnë!”, dyshohet se ka thënë ai sipas burimit të cituar më lart.

Nuk është e qartë se kujt i referohej Harry kur i tha Brooksbank se i kishte ardhur në majë të hundës. Pas polemikës rreth librit të tij, Spare, komenti i Harry-t mund të kishte në shënjestër anëtarët e familjes së tij mbretërore. Por është gjithashtu e mundur që vërejtja e tij të jetë drejtuar ndaj shtypit britanik: në fakt, Harry dhe Meghan kanë paditur disa botime në Mbretërinë e Bashkuar.

 “Nuk është një situatë ideale!” , mendohet se ka thënë Duka i Sussex-it. Sipas lexuesit të byzëve, Jack Brooksbank i është përgjigjur: “Nëse mund të bëj diçka për t’ju bërë të ndiheni më mirë… Nuk është një jetë e qetë, apo jo?”. “Atyre nuk u intereson!” ka shtuar Harry. Menjëherë pas kurorëzimit, ai fluturoi në Amerikë për të qenë me familjen e tij. Në ditën kur babai i tij u kurorëzua Mbret i Mbretërisë së Bashkuar, djali i tij, Archie i vogël, mbushi 4 vjeç.

Burimet mbretërore thanë se Harry ishte i ftuar në takimin privat në pallat, por nuk pranoi te shkonte. Shtypi në Mbretërinë e Bashkuar shkroi se pjesa më e madhe e familjes mbretërore “pati një pshehrëtimë lehtësimi”, por mbreti 74-vjeçar ishte “sinqerisht i zhgënjyer që djali i tij nuk qëndroi”. Gazetarët britanikë shkruan gjithashtu se mbreti Charles III do të kishte kishte dashur te ngrinte me Harryn gotë për nder të nipit të tij Archie.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit