KreuStil Jetese

Sa bukur për ditët gri: Kombinime çizmesh dhe fustanesh “valëvitëse”!

Sa bukur për ditët gri: Kombinime çizmesh dhe fustanesh

Cizmet nuk janë vetëm per dimër. Këto ditë pranverore pranojne lloje të ndryshme çizmesh me veshje pak më të lehta, sidomos ne ditet gri.

Një fustan romantik me motiv lulesh, shkruan Telegrafi, është ideal për çizmet klasike në nuancë kafe. Ky lloj stili është një frymëzim i vërtetë.

Nëse fustani është i lehtë, transparent, kombinojeni dhe nje xhakete, mundësisht më të shkurtër, për ta bërë lojën e imazhit me interesante.

Jessica Alba është një VIP që i njeh mirë avantazhet e çizmeve, sidomos në ditët e motit të paqëndrueshëm.

Forma me rripa dhe fanella të parezistueshme me vija janë përfaqësues të vërtetë të stilit për ditët e ngrohta.

Taylor Swift i pëlqen shumë veshjet e shkurtra, por në ditët e ftohta i mban ato me çizme të gjata.

Xhaketa e lëkurës dhe çizmet janë një çift ëndrrash – stili i stilit rocker është ende në trend.

Veshjet me dantella duken të shkëlqyera gjithashtu.

Nuk është ende koha për të hequr çizmet ushtarake. 

Tags:

Home bordo

Bordo
Gusht - No.61

SHKARKO VERSIONIN PDF