KreuStil Jetese

“Duket, duan ta falimentojnë”: Shtëpia e famshme e modës bën gabimin e radhës!

“Duket, duan ta falimentojnë”: Shtëpia e famshme e

“Kërkojnë vëmendje me cdo kusht, por po gabojnë”: Pas një sërë kompanish të njohura të modës ishte radha e Calvin Klein të vihej në qendër të kritikave në mediat sociale, dhe shkak u bë reklama e fundit e të brendshmëve për modelet plus size.

Spoti i radhës i gjigandit të kësaj industrie tregonte një grua dhe një transgjinor burrë, që të dy të mbushur, e ndërkohë modeli trans i cili nuk ka bere nderhyrje ne pjesene siperme te trupit, mban një palë recipeta dhe pozon me këmbët e kryqëzuara. Kaq u desh që në rrjet “të shpërthenin” komentet.

“Calvin Klein është një kompani që dëshiron të falimentojë”, ka shkruar një ndjekës. “Nuk jam i sigurt pse ata duhet të ulen kaq poshtë vetëm për të zbatuar një ideologji që shumica e njerëzve as që e duan”, vazhdon një tjetër ndërsa lista e reagimeve negative është mjaft e gjatë.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF