KreuStil Jetese

Receta ideale për mëngjes; humbisni dhe peshë!

Receta ideale për mëngjes; humbisni dhe peshë!

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës dhe si i tillë ai duhet të na plotësojë ne shumë nevoja, me qëllim që trupi të marr vlerat e duhura ushqyese për të nisur punën. Për këtë arsye ne duhet të bëjmë kujdes me produktet që konsumojmë. Ne sot do t’ju tregojmë disa sugjerime të mëngjesit ideal që do t’ju ndihmojë edhe për të humbur peshë.

Perime të pjekura me vezë të skuqur lehtë

Kjo mund të konsumohet edhe gjatë ditës, por do të ishte perfekte për mëngjes. Ju duhen vetëm disa perime dhe një vezë dhe ky kombinim do t’ju mbaj të ngopur gjatë gjithë ditës.

Konsumi i kosit në mëngjes do t’ju sigurojë mjaftueshëm proteina për të gjithë ditën. Në vend të sheqerit, shtoni disa fruta të freskëta.

Smoothie-t janë shumë të lehta për t’u përgatitur në mëngjes dhe mbi të gjitha shumë të shijshme. Por kjo smoothie me banane dhe luleshtrydhe përmban shumë pak kalori dhe do t’ju mbaj të ngopur gjatë gjithë ditës.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF