KreuCelebrity

Komuniteti i Tik-Tok-ut e njohin të gjithë; zbulohet konkurentja e parë e ‘Love Island’.

Komuniteti i Tik-Tok-ut e njohin të gjithë; zbulohet konkurentja e

Love Island Albania nis aventyrën këtë të diel më 3 shtator.

Ndërsa kureshtja pët të parë se si është përshtatur ky format në vendin tonë është e madhe, produksioni sapo na njohu me konkurenten e parë të këtij reality-show.

Në faqen zyrtare të Love Island në Istagram u zbulua emri i një prej konkurenteve që do të bëhet pjesë e “Love Island”, ajo quhet Ilda Mema dhe është influencer e njohur në rrjetin social Tik Tok.

A post shared by Ilda Mema (@ilda_memaa)

Nw kwtw program garuesit ‘hot’, përpos mundësisë për të njohur aty dashurinë e jetës do të kenë mundësi të fitojnë edhe 50.000 euro që është edhe ëmimi i madh i fituesit.

Të rinjtë e përzgjedhur do të bashkëjetojnë në një vilë luksoze në Jug të vendit të survejuar 24 orë nga kamerat, dhe aty do të zhvillohen sfidat, lojërat, debatet, miqësitë, intrigat apo edhe dashuritë e para.

Kjo është hera e parë që ky format ndërkombëtar vjen në Shqipëri, ndaj edhe kureshtja është e madhe tek publiku. Moderatorja e programit, Luana Vjollca ka treguar nëpërmjet postimeve në instagram se stafi ka disa muaj që ka nisur punën për realizimin e këtij reality-show.

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF