19.5 C
Tirana
E premte, 22 Shtator, 2023
spot_imgspot_img

Bie poshtë pretendimi i ish-bashkëshortes së Kevin Costner: Ja sa para i caktoi gjykata pas divorcit!

Pretendimi i ish- bashëshortes së Kevin Costner për të marrë një pagë mujore prej 161.000 dollarësh pas divorcit duket se është rrëzuar nga gjykata që po ndjek procedurat e ndarjes së çiftit të famshëm.

Bashkëshortja e yllit të kinematografisë, Christine Baumgartner paraqiti kërkesën për të divorc nga Kevin në Maj të këtij viti pas 18 vitesh martesë dhe sipas saj, shuma mujore prej 161.000 dollarë ishte e domosdoshme për të plotësuar nevojat e tre fëmijëve të çiftit.

Gjykata në Santa Barbara që ndoqi divorcin e ëiftit dha verdiktin përfundimtar këtë të premte ku vlerësuan se Kevin i detyrohet ish-bashkëshortes shumën prej 63.000 dollarë në muaj, më pak se gjysma e asaj që pretendoi Christine.

Vendimi erdhi në fund të një seance provash dyditore, ku të dyja palët përcaktuan se çfarë besonin se ishte një sasi ‘e arsyeshme’ e mbështetjes së fëmijëve dhe pse.

Pas vendimit të gjykatës Costner tha se nuk kishte ‘fitues’ në këtë betejë që për të ishte e shëmtuar.

Dyshja janë prindër të tre fëmijëve; Cayden Wyatt 15 vjeç, Hayes Logan 14 vjeç dhe Grace Avery 13 vjeç.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit