KreuCelebrity

Alketa Vejsiu rikthehet në Rai 1; këtë herë si e ftuar speciale e Antonella Clerici!

 Alketa Vejsiu rikthehet në Rai 1; këtë  herë si e ftuar

Moderatorja e njohur dhe shumë e dashur për të gjithë shqiptarët Alketa Vejsiu ka qenë së fundmi e ftuar në programin e njohur italian “È Sempre Mezzogiorno” në ekranin e Rai 1, me prezantuese Antonella Clerici.

Alketa Vejsiu rikthehet në Rai 1; këtë  herë si e ftuar

Moderatorja ndau ndër të tjera me Antonella Clerici momente nga karriera e saj dhe projektet e saj të ardhshme. Është shumë bukur kur dëgjon që një ikonë e televizion shqiptar shpreh hapur krenarinë që ndjen që është shqiptare, në një shtet fqinj siç është Italia.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu)

Po kaq bukur është kur dëgjon Antonella Clerici të thotë ‘Gëzuar’ apo ‘Shqipëria është e bukur’ në gjuhën shqipe.

Kujtojmë që kjo nuk është hera e parë që Vejsiu del në ekranet italiane, ajo tërhoqi vëmendjen e publikut, jo vetëm shqiptar por edhe atij italian, me pjesëmarrjen në Sanremo 2020.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu)

 

 

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF