KreuCelebrity

Befason princi më eksentrik i botës, martohet me një vajzë të “thjeshtë”: Dasma, 10 ditë!

Befason princi më eksentrik i botës, martohet me një vajzë

I shpallur dikur si njëri nga beqarët më të lakmuar të Azisë, Abdul Mateen nga Brunei vendosi të heqë dorë nga ky status kur takoi bukuroshen Anisha Rosnah, një vajzë e re, e cila nuk ka "gjak mbretëror". 

Befason princi më eksentrik i botës, martohet me një vajzë

Prej disa ditësh ka qenë një festë e madhe në Brunei, një vend-ishull në Azinë Juglindore. Dasma e Princit Abdul Mateen të Bruneit filloi të dielën më 7 janar dhe do të zgjasë 10 ditë.

Befason princi më eksentrik i botës, martohet me një vajzë

Disa imazhe nga ceremonitë ku merrnin pjesë dy të dashuruarit u bënë virale në rrjetet sociale dhe përdoruesit e rrjetit u mahnitën nga bukuria e nuses. 

Befason princi më eksentrik i botës, martohet me një vajzë

Nusja vjen nga një familje me emër: Gjyshi i saj, Pehin Dato Isa, është këshilltar special i Hassanal Bolkiah, Sulltanit të Bruneit. Sipas DailyMail, Anisha dhe Abdul kanë qenë në një lidhje prej vitesh, por e zyrtarizuan atë vetëm në fund të vitit të kaluar, kur i përcollën mediave edhe portretin e parë zyrtar. Anisha ka studiuar në Universitetin e Bath dhe tani është një sipërmarrëse e suksesshme në Brunei. 

Befason princi më eksentrik i botës, martohet me një vajzë

Ajo është themeluese e markës modës Silk Collective dhe bashkëpronare e një biznesi udhëtimesh të quajtur Authentirary. 

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF